Züleyha Tuna

Züleyha Tuna

Züleyha Tuna

MEVSİMLER VE SEN - Züleyha Tuna

30 Nisan 2020 - 22:38 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 00:08

Kaleminden aldığı esinle tüm gönüllere dokunan ve yazılarıyla insanları derin düşüncelere götüren değerli yazarlarımızdan Züleyha Tuna, "Mevsimler ve Sen" yazısıyla bizler yeniden bir hayal dünyasına götürüyor. Bize ve siz değerli okuycularımıza ise bu renkli dünyada kendimize düşen hissesi almak kalıyor...

Kalemi kâğıda dokundurmayalı bir hayli zaman geçti. Tümceler gücendi, kelimeler bir araya gelemiyor, her hece ayrı kaprislerde.

Kış mevsimi çetin geçmişti. Bahar sonbahar tadında yaz desen bilmece. Baharın ayaza çalan meltemi;  zarif parmaklarından bileklerine, siyah saçlarının döküldüğü omuzlarından kurumuş dudaklarına kadar işlemişti.  Mevsimler nağme nağme nüfus etmişti bedenine, ruhuna ,gölüne ve fikrine.

Takvim Bahar aylarını gösterirken, bu şehir hazan ayazında!

Gün batıyor, akşamın esintisi günün yorgunluğu ile omuzlarına ağırlığını bırakıyor. Bahçe kapısını aralayıp ahşap merdivenlerden ağır adımlarla çıkıyor, evin kapısını açıp derin bir soluk ile kalabalık bir günü daha ardında bırakıyor.

Müziğin notalarında kaybolmak, kitap sahifelerinin kokusu koynunda çayını yudumlamak!

An gelir derin bir suskunluk kaplar vakiti, ne sohbetin hatırı ne çayın tadı kalır. İnceden düşünmek hissenine düşen. Dalarsın gecenin deminde, sabahın seherinde! Kırık dökük tümceler saçılmış sere serpe yüreğine.

Özgürlük serenatları haykırıyor geceye, aldatmasın bu haykırışlar. Özgürlüğünü çarmıha germiş haberi yok! Ne selama ne kelama yakın! Yakamozun gölgesinde özgürlük çağırıyorken O prangalar ile kadeh kaldırıyor heyhat!

Ne muazzam bir tezat!

Ruhunu daraltan serenatlara inat bitmeyen bir heyecan yüreğinde. Çatlamış dudaklardan dökülen bir “merhaba” ne kadar heyecan verebilir ki? Ne kadarsa o kadar! Güneşi selama sığdıranlar bitmesin.

Sevgilerimle.

ZÜLEYHA TUNA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum