Necdet Ayaz

Necdet Ayaz

Necdet Ayaz
[email protected]

Muharrem Dalkılıç'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

14 Kasım 2020 - 07:04 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 07:11

Coronavirüs’e yakalanarak hastaneye kaldırılan Atletizm Federasyonu Eski Başkanlarından Muharrem Dalkılıç’ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi. Rekortmen atlet Necdet Ayaz Dalkılıç’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
 
ANKARA (TSA)- Atletizm Federasyonu eski Başkanı Muharrem Dalkılıç, covid-19 testi pozitif çıkınca oğlu Onur tarafından hastaneye yatırılmıştı. 8 Kasım Pazar günü Hastaneye kaldırılan Muharrem Dalkılıç’ın son durumu hakkında atletizm camiasının saygın isimlerinden rekortmen atlet Necdet Ayaz açıklama yaptı. Süreci başından itibaren takip eden Ayaz, Dalkılıç’ın şu anki durumunu şöyle anlattı: 

ŞİFA BULARAK ARAMIZA GEL SAYGIDEĞER AĞABEYİM

“Mensubu olmaktan gurur duyduğum Türk Atletizminin gelişmesine sporcu, yönetici ve Federasyon Başkanı olarak önemli katkılar yapmış olan Saygıdeğer Muharrem Dalkılıç Ağabeyim on beş gün önce vücudunda halsizlik ve ağrılar oluşmuştu.  Ancak durumu maalesef sonradan ağırlaştı.  Elde ettiği başarıların yanı sıra örnek kişiliği ile de gönüllerde taht kurmayı başaran Muharrem Ağabeyimin sağlık sorununun sosyal medyada paylaşılıyor olması nedeniyle kendisini sevenlere doğru bilgilerin verilmesinin önemli olacağını düşünerek bu paylaşımı yapıyorum.      

Muharrem Ağabeyim, 30 Ekim 2020 Cuma günü vücudunda ağrı ve halsizliklerin olduğunu bizlere söyledi. Bizlerde evinde bir süre dinlenmesi halinde geçebileceğini kendisine söyledik.  Beş gün sonra şikâyetleri maalesef artınca oğlu Onur tarafından özel bir hastaneye götürülerek Covit-19 testi yaptırıldı. 4 Kasım 2020 Çarşamba günü maalesef test sonucu pozitif çıktı.  Aynı gün Sağlık Bakanlığınca ilaçları eve getirildi ve tedavisine başlandı. 8 Kasım 2020 Pazar günü ağrıları artınca Ambulans ile 29 Mayıs Hastanesine götürüldü. Yapılan tetkikler sonucu yoğun bakım servisine alınarak tedavisine başlandı.

(Hastaneye kaldırıldığı gün ben kendisiyle evinin kapısında 10 dakika konuştum. Sohbetimizde duygusal anlar yaşandı.)   

Üç gün yoğun bakım servisinde kalan Muharrem ağabeyim, 11 Kasım 2020 Çarşamba günü normal servise alındı.  Hastane yönetimi oğlu Onur’dan refakatçi bulundurulmasını istedi. Onur da babasının yanında vardiyalı çalışmak kaydıyla üç hastabakıcı görevlendirdi.  Muharrem Ağabeyimin ciğerlerinin temiz olması, yapılacak tedaviler için önemli olduğu bilgisi bizleri oldukça sevindirdi. Tedavisi normal serviste ve refakatçi eşliğinde devam edecek. Camiamızın önemli değerlerinden biri olan saygıdeğer Muharrem Dalkılıç Ağabeyimin kısa sürede şifa bularak aramıza gelmesini diliyoruz. Bizlerde kendisine dualarımızla destek olacağız.”  

Saygılarımla, 
Necdet AYAZ

*Spordetay.com ailesi olarak Muharrem Dalkılıç’a geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum