Metin Antepüzümü

Metin Antepüzümü

Metin Antepüzümü

Spor ve Sağlık ilişkisi Nasıl Olmalı?

25 Nisan 2020 - 18:54 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 00:02

Spor ve Sıhhat

Yaşantımızı kaliteli hale getirebilmek için sporun ehemmiyeti buna paralel olarak balanslı beslenme ile sıhhatli nesiller yetiştirmek ülke ekonomimize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Spor ile beraber insan sıhhatinin düzene girmesi, sıhhat giderlerinin düşmesine, ülkemizin ekonomisinin güçlenmesinde rol oynayacaktır. 

İş imalatında daha randımanlı düşünülebilecek sağlıklı vücutlarla, sağlıklı düşünülebilen modeller ortaya çıkacaktır. Toplumsal yaşantımıza da pozitif tesiri olan spor, son zamanlarda beşeri ilişkilerin gelişmesinde, sosyal statünün artmasına da büyük rolü vardır. Ferdi farklılıklar düşünüldüğünde yapılacak sporun farklılıkları göz ardı edilmemelidir.

Adale yapısındaki gözle görülür farklıklar, dolaşım sisteminde, sindirim sisteminde ve sinir sistemindeki farklıklar olumlu olarak vücudumuzda farklılık gösterirken, mutlu insan profili, aile müessesenindeki huzur ve mutluluk zincirinin en ehemmiyetli tesirlerinden spor etmenini net olarak gözlenebilmektedir.

Vücudumuz hareket etmek üzere tasarlanmış bir yapıya sahiptir. İskelet sisteminin anatomisi, fizyolojik değişimler ve bunların tesirine bağlı hayatsal işlevlerin spor ve beslenmeye endeksli olarak vücut öz kütlesinin sağlıklı çalışması, endüstrileşen ve teknolojikleşen dünyamızda insanların birbirine karşı yabancılaşması ile müddet gelen hayatta başarılı ve kaliteli bir hayat formu spor ile gerçekleştirilebilecektir. 

Sıhhatli beslenme ve spor ile fiziksel ve zihni olarak sıhhatli bir yapıya sahip olmak olasıdır. Sıhhatli yarınlar, mutlu ve gülen yüzler için hep beraber spor yapalım ve yaptıralım.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum