Gizem Soydinç

Gizem Soydinç

Gizem Soydinç - Pilates Eğitmeni
[email protected]

Bugün spor yaptınız mı?

27 Mayıs 2020 - 09:48

Hayatımızın her hangi bir döneminde de olsa hepimiz bir şekilde spor salonlarına, stadyumlara ya da kendi belirlediğimiz alanlarda spor yapma imkanı bulduk. Fakat sporu hiç yaşam tarzı olarak benimseyebildik mi? Yoksa kilo aldığımız zamanlarda kilo vermek için bir araç olarak mı gördük sporu? 

Aslında sporu bir araç değil de bir amaç doğrultusunda yaşam tarzı haline getirip hem ruh hem de beden sağlığımızı maksimum seviyeye getirebiliriz. Antrenörlük yaptığım süre içerisinde bende sporcularıma öncelik olarak bu ana fikri vermeye çalıştım. Sizlerde evde kaldığınız bu süreçte alanında uzman kişilerin tavsiyeleri eşliğinde spor yaparak hem yaşam enerjinizi hem de bedeninizi koruyabilir, basit egzersizler ile formda bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ama biraz öncede dediğim gibi tavsiyem bu konuda uzman bir kişiden yardım almanız olacaktır.

Uzman bir kişiden yardım aldık ve küçük egzersizler ile spor yapmaya başladık. Ama üç gün yaptık, beş gün yapmadık. İşte sporda yapılan en büyük yanlışlardan biri de bu durumdur. Sporda en önemli konulardan biri de devamlılık esasıdır. Spora ara verdiğimiz süre içerisinde tekrar başladığımızda beden olarak sürekli en başa döneceğimizi unutmayın. Yani verdiğimiz o kadar emek sürekli boşa gidecek. O yüzden mutlaka bir spor programınız olsun ve o programa sadık kalarak egzersizlerinizi yapmaya devam edin. Eğer kendi programınızı yapacak tecrübeniz ve bilgi birikiminiz yoksa mutlaka profesyonel birinden yardım alın. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerimizde kaldığımız süreç içerisinde de bizi formda ve zinde tutacak tek şeyin spor olduğunu unutmayalım. 

Bir diğer yazımda buluşmak dileğiyle, evde kalın sporla kalın…

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum