Ahmet Özel

Ahmet Özel

Ahmet Özel

Bir Alkışta Gençlik ve Spor Bakanlığı'na

02 Mayıs 2020 - 01:01 - Güncelleme: 02 Mayıs 2020 - 01:10

Öncelikle son zamanlar da vaka sayısındaki düşüş ile içimiz biraz olsun rahatlamaya başladı. Devletimizin aldığı önlemler ve vatandaşlarımızın duyarlı tavırlarıyla inşallah bu koronavirüs illetinden en kısada sürede kurtulacağız. Tabi arada bu tedbirleri çok fazla önemsemeyen insanlarımızda var ama çoğunlukta olmaması sevindirici bir durum. Yoksa ülke olarak çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmak zorunda olabilirdik.
 
Evet şimdi neden bir alkışta Gençlik ve Spor Bakanlığı’na dedim. Aslında cevabı o kadar fazla ki. En yakın örneği yurt dışından ülkemize getirilen vatandaşlarımıza 14 günlük karantina sürecinde en iyi şekilde ev sahipliği yapması. Ve bunu yaparken de öylesine, yapmış olmak için yapmıyor.

Bu hizmete yakinen şahit olan biri olarak, her insanın yapamayacağı bir hizmet bu. Hani derler ya, para versen yapılmaz diye. Ama Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı yurtlarda ki personeller gelen vatandaşlarla o kadar ilgileniyor ki, 5 yıldızlı otel hizmeti bile yanında hizmet sayılmaz. İnsanlarda gönüllük esası var bir kere, vatandaşları o kadar benimsemişler ki, gece gündüz hizmetindeler.
 
İşte böyle bir hizmet veriliyor yurtlarda karantina sürecinde kalan vatandaşlara. Ama tuhaf bir şey var. Çalışan personelin enerjisi sürekli yüksek ve insanlar mutlu. İnsana değer vermenin, hizmet vermenin mutluluğu. Karantina süreci boyunca vatandaşlar güzel vakit geçirsin diye yapılan programlar ve vatandaşlara sürpriz hediyeler.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, belki de bu hizmetin bu kadar kalite bir şekilde verilmesinin mimarlarından biri. Düzenlediği video konferanslarla personeline moral veren ve karantinada ki vatandaşlara gönderdiği hediyelerle onların mutluluğunu düşünen kıymetli bir insan.

Şükürler olsun ki, devletimiz o kadar büyük bir devlet ki, dünyada yapılmayan hizmeti vatandaşı için ücretsiz bir şekilde yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı o kadar hizmetkar bir Bakanlık ki, vatandaşına hizmet için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Tabi ki de Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri de bu hizmetin gerçek kahramanlarından. Bu güzel hizmet için, misafirperverlikleri için Allah’ım hepsinden razı olsun. Karantina süreci içerisinde ki vatandaşlardan gelen geri dönüşlerde bu olayın en güzel ispatı diye düşünüyorum.

İyi ki varsın Gençlik ve Spor Bakanlığı…

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum