spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Yazı Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 15:13
 
Türkiye Paralimpikte Altın Çağını Yaşıyor
Turan Işık
 
 

Ülkemizde sportif açıdan güzel günler yaşanıyor. Buna paralel ülkemizde Paralimpik branşlarda işler yolunda. Prim derdi yok pasaport derdi yok. Tek amaç var ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak ve tüm Dünya’ya her ne kadar milli marşı korkma diye başlasa da aslında korkun biz geliyoruz diyen cesur yürekli sporcularımız var bizim.

Bu yıl Avrupa arenasında ülke olarak ilk başarımız tekerlekli sandalye takımımızdan geldi. Ardından Ampute futbol takımımız Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. Şimdi sıra tarihinde ilk kez Avrupa arenasına çıkacak olan oturarak voleybol milli takımımızda. 4-12 Kasım tarihlerinde Hırvatistan’nın Porec kentinde düzenlenecek olan Paravolley Avrupa Şampiyonasına katılacak milli takımımızda tek hedef grubunda bulunan 2016 yılı olimpiyat 5.’si ve 6.’sı ülkeler olan Almanya ve Ukrayna’yı yenerek gruptan çıkmak ve diğer eşleşmeleri de galibiyet ile geçerek ülkemizde devam eden paralimpik branşlardaki başarı zincirinin bir halkası olmak. Ve ülkemizi paralimpik branşlarda Dünya ekolü haline getirmek tüm Dünya’da paralimpik denilince akıllara tek ülke Türkiye’nin gelmesini sağlamak.

Ancak bunun sadece bu yıl için değil gelecek yıllardaki şampiyonalarda devamlılığının sürdürülebilmesi için gerekli altyapı ve tesisleşme çalışmalarının yapılarak paralimpik branşlara gelecek için emin ve güvenle bakmamızı sağlamalıyız.

4-12 Kasım tarihlerinde Hırvatistan’nın Porec kentinde düzenlenecek olan Paravolley Avrupa şampiyonasına katılacak milli takımımıza yürekten başarılar diler, şampiyona sonrası hak ettiğimiz haklı gururu yaşamak ve yaşatmak temennisiyle bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 
Etiketler: turan ışık, paravolley, oturarak voleybol,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı