Tokyo 2020'de mücadele eden Türk sporcular

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 18 branşta 108 milli sporcumuzu sizler için derledik. İşte Tokyo'da ülkemizi temsil edecek sporcularımız.

Tokyo 2020'de mücadele eden Türk sporcular
Editör: spordetay
27 Temmuz 2021 - 02:40
Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 18 branşta 108 milli sporcumuzu sizler için derledik. İşte Tokyo'da ülkemizi temsil edecek sporcularımız.
Atletizm:

1.Tuğçe Şahutoğlu
Atletizm
Branş: Çekiç Atma

2. Emel Dereli
Atletizm
Branş:Gülle atma

3. Ramil Guliyev
Atletizm
Branş:100 metre, 200 metre

4. Salih Korkmaz
Atletizm
Branş:Atlet

5. Ayşe Tekdal
Atletizm
Branş:Yürüyüş

6. Meryem Bekmez
Atletizm
Branş:Atlet

7. Yasmani Copello Escobar
Atletizm
Branş:400 metre engelli

8. Yasemin Can
Atletizm
Branş:3000 m, 5000 m, 10000 m

9. Eda Tuğsuz
Atletizm
Branş:Cirit Atma

10. Meryem Erdoğan
Atletizm
Branş:Uzun Mesafe-Maraton

11. Yavuz Ağralı
Atletizm
Branş:Atlet

12. Polat Kemboi Arıkan
Atletizm
Branş:Uzun mesafe koşu

13. Kaan Kigen Özbilen
Atletizm
Branş:Atlet

14. Ersu Şaşma
Türk Milli Atletizm
Branş:Sırıkla atlama

15. Özkan Baltacı
Atletizm
Branş:Çekiç Atma

16. Eşref Apak
Atletizm
Branş:Çekiç Atma

17. Necati Er
Atletizm
Branş:Üç adım atlama

18. Jak Ali Harvey
Atletizm
Branş:100 metre, 200 metre

19. Emre Zafer Barnes
Atletizm
Branş:100 m

20. Abdülselam İmuk
Atletizm
Branş:3000 / 5000 m yürüyüş

21. Şahin Şenoduncu
Atletizm
Branş:3000 m / 10 bin m yürüyüş

22. Oğuz Uyar
Atletizm
Branş:200 m koşu

23. Evin Demir
Atletizm
Branş:Atlet

24. Kayhan Özer
Atletizm
Branş:Atlet

25. Ertan Özkan
Atletizm
Branş:Koşu

26. Yusuf Dikeç
Atıcılık
Branş:Havalı Tabanca

27. İsmail Keleş
Atıcılık
Branş:10 m havalı tabanca, 50 m tabanca

28. Ömer Akgün
Atıcılık
Branş:Havalı Silahlar

29. Özgür Varlık
Atıcılık
Branş:Rapid Tabanca

30. Neslihan Yiğit
Badminton
Branş:Badminton

31. Onur Balkan
Bisiklet

32. Ahmet Örken
Bisiklet
Branş:Yol Bisikleti

33. Batuhan Çiftçi
Boks

34. Buse Naz Çakıroğlu
Boks

35. Esra Yıldız
Boks

36. Busenaz Sürmeneli
Boks

37. Bayram Malkan
Boks

38. Necat Ekinci

39. Ferhat Arıcan
Cimnastik
Branş:Artistik Cimnastik

40. İbrahim Çolak
Cimnastik
Branş:Artistik Cimnastik

41. Ahmet Önder
Cimnastik
Branş:Artistik Cimnastik

42. Adem Asil
Cimnastik

43. Nazlı Savranbaşı
Cimnastik
Branş:Artistik Cimnastik

44. İrem Karamete
Eskrim
Branş:Flöre

45. Rıza Kayaalp
Güreş
Branş:Grekoromen

46. Cenk İldem
Güreş
Branş:Grekoromen

47. Kerem Kamal
Türk Milli Güreş
Branş:Grekoromen

48. Evin Demirhan
Güreş
Branş:Serbest Stil Güreş

49. Yasemin Adar
Güreş
Branş:Serbest Stil

50. Taha Akgül
Güreş
Branş:Serbest

51. Süleyman Atlı
Güreş
Branş:Serbest güreş

52. Osman Göçen
Güreş
Branş:Serbest Stil

53. Süleyman Karadeniz
Güreş
Branş:Serbest Stil

54. Muhammed Furkan Özbek
Halter

55. Nuray Levent
Halter

56. Dilara Bozan
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

57. Serap Özçelik Arapoğlu
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

58. Ali Sofuoğlu
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

59. Meltem Hocaoğlu Akyol
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

60. Uğur Aktaş
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

61. Merve Çoban
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

62. Eray Şamdan
Uzakdoğu Sporları
Branş:Karate

63. Onat Kazaklı
Su Sporları
Branş:Kürek

64. İlke Özyüksel
Modern Pentatlon

65. Mete Gazoz
Okçuluk
Branş:Klasik Yay

66. Yasemin Ecem Anagöz
Okçuluk
Branş:Klasik Yay-Mix Takım

67. Berke Saka
Yüzme
Branş:200 metre sırtüstü

68. Berkay Ömer Öğretir
Yüzme
Branş:Kurbağalama Stili

69. Merve Tuncel
Türk Milli Yüzme
Branş:Serbest Stil

70. Ümit Can Güreş
Yüzme

71. Emre Sakcı
Yüzme
Branş:Serbest Stil, Kurbağalama Stil

72. Deniz Ertan
Yüzme
Branş:400- 800-1500m Serbest Stil ve 200- 400m Karışık Stil

73. Beril Böcekler
Yüzme
Branş:Serbest Stil

74. Viktoria Zeynep Güneş
Yüzme
Branş:Kurbağalama Stili

75. Yiğit Aslan
Yüzme

76. Defne Taçyıldız

77. Baturalp Ünlü
Yüzme
Branş:Karışık Stil - Serbest Stil

78. Nafia Kuş
Uzakdoğu Sporları
Branş:Tekvando

79. Rukiye Yıldırım
Uzakdoğu Sporları
Branş:Taekwondo

80. Hatice Kübra İlgün
Uzakdoğu Sporları
Branş:Taekwondo

81. Nur Tatar
Uzakdoğu Sporları
Branş:Taekwondo

82. Hakan Reçber
Uzakdoğu Sporları
Branş:Taekwondo

83-94. A Milli Kadın Voleybol Takımı

95. Deniz Çınar
Yelken

96. Ateş Çınar
Yelken

97. Alican Kaynar
Yelken
Branş:Finn

98. Beste Kaynakçı
Yelken
Branş:470 Sınıfı

99. Okyanus Arıkan
Yelken
Branş:470 Sınıfı

100. Ecem Güzel
Yelken

101. Dilara Uralp
Yelken
Branş:Rüzgar Sörfü

102. Onur Cavit Biriz
Yelken
Branş:RS:X

103. Kayra Sayit
Uzakdoğu Sporları
Branş:Judo

104. Mihael Zgank
Uzakdoğu Sporları
Branş:Judo

105. Vedat Albayrak
Uzakdoğu Sporları
Branş:Judo

106. Mihraç Akkuş
Uzakdoğu Sporları
Branş:Judo

107. Bilal Çiloğlu
Uzakdoğu Sporları
Branş:Judo

108. Gülkader Şentürk

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum