Reklam

Muslera'dan rahatlatan haber

Çaykur Rizespor maçında tibia ve fibulasında kırık oluşan başarılı kaleci Fernando Muslera, başarılı bir operasyon geçirerek sevenlerini rahatlattı.

Muslera'dan rahatlatan haber
Editör: spordetay
16 Haziran 2020 - 16:31

Çaykur Rizespor maçında tibia ve fibulasında kırık oluşan başarılı kaleci Fernando Muslera, başarılı bir operasyon geçirerek sevenlerini rahatlattı.

Galatasaray resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada;

Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 27. haftasında oynadığımız Çaykur Rizespor maçında tibia ve fibulasında kırık oluşan futbolcumuz Fernando Muslera, bugün sponsor hastanemiz Liv Hospital‘da kulüp doktorumuz Op. Dr. Yener İnce, Liv Hospital doktorlarından Prof. Dr. Erden Ertürer ve Op. Dr. Kürşat Kara tarafından başarılı bir operasyon geçirmiştir.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Muslera'yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve oyuncusunun doğum gününü kutladı.

Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan hocamız, Muslera'nın Galatasaray için bir kaleciden fazlası olduğunu dile getirerek, kendisinin moral motivasyonunun iyi olduğunu söyledi.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, "Hem onun doğum gününü kutladık hem de geçmiş olsun ziyaretini yaptık. Ameliyatı da çok iyi geçmiş. Olabilecek en iyi durumda şu anda. Muslera, sadece bir kaleci olmaktan çok öte önemli şeyler ifade ediyor Galatasaray adına. Tabii ki eksikliğini hissedeceğiz. İnşallah aramıza en kısa zamanda dönecek. Böyle durumlar olduktan sonra Allah beterinden saklasın demek gerekiyor. İnşallah bir an evvel ayağa kalkar ve ailesine, Galatasaray'a kavuşur. Çok büyük geçmiş olsun." diye konuştu.

Kulüp Doktorumuz Yener İnce ise, Muslera'nın ameliyatının son derece başarılı geçtiğini vurguladı. Muslera'nın güçlü yapıda olduğunu dile getiren doktorumuz, onun beklenenden daha kısa sürede sahalara döneceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

Yener İnce, şu ifadeleri kullandı:

“Bir komplikasyon olmadan son derece güzel bir ameliyat oldu. Kötü ve şanssız bir sakatlık. Aynı sahada Emre Akbaba ile birlikte benzer bir tecrübemiz vardı. Benzer bir sakatlık; ama gayet güzel geçti ameliyatı. Şu anda dinleniyor, iyi durumda ve herhangi bir sıkıntısı yok. Bugün burada kalacak, yarın veya ertesi gün hastaneden çıkabilecek.”

“Bu tip durumlarda iyileşme süresini hemen vermek istemiyoruz. Çünkü önce kırığın kaynaması, sonra da oyuncunun oynayabilecek düzeye gelmesi gerekiyor. Emre örneğinde gördünüz, o zaman da çok speküle edilmişti. 6 aylık bir sürede döndü. İnşallah burada da beklentimiz bu sürede dönmesi.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum