Reklam

Milli tenisçiler tesisleri kullanabilecek

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve Türkiye'de tesiri görülen koronavirüs salgını hasebiyle tüm spor organizasyonları ve liglerin ertelenme kararı alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Milli tenisçiler tesisleri kullanabilecek
Editör: spordetay
02 Mayıs 2020 - 01:38 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 01:30

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve Türkiye'de tesiri görülen koronavirüs salgını hasebiyle tüm spor organizasyonları ve liglerin ertelenme kararı alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptığı son izahta ulusal sporcuların tesislerden yararlanabileceğini belirtti.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından da konuyla alakalı bir izah yapılarak, milli sporcuların asgari sayıda olmak koşuluyla 4 Mayıs'tan itibaren tenis kortlarında idman yapılacağını duyurdu.

Federasyondan konuyla alakalı yapılan açıklamada;

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik ve Spor Şehir Müdürlüklerine ve 15 Federasyona gönderdiği Koronavirüs (Covid-19) konulu resmi yazıya güvenerek;

Hijyen önlemlerine ve sosyal mesafe kaidenine uymak kaydıyla 04.05.2020 tarihinden itibaren Gençlik ve Spor Şehir Müdürlükleri bünyesindeki açık spor tesislerinin özelliklerine göre asgari sayıda milli sporcunun antrenman yapabilmesi hususunda ihtiyaç duyulan kolaylığın sağlanması, 2021 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarına hazırlanan olimpik ve paralimpik havuz sporcularımızın da (yüzme havuzu hariç) tüm tesislerimizde antrenman yapabilmeleri için gerekli önlemlerin alınması istenmiştir.

Bu doğrultuda Türkiye genelinde Federasyonumuza bağlı tenis kulüpleri ve akademilerde hijyen önlemlerine ve sosyal mesafe kaidenine uymak kaydıyla açık spor tesislerinin özelliklerine göre asgari sayıda milli sporcunun antrenman yapabilmesi hususunda gerekli kolaylığın sağlanması, 2021 Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan olimpik sporcuların antrenman yapabilmeleri için gerekli önlemlerin alınması ve kaidelere uyulması mecburidir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum