Milli atletler 51. Balkan U20 Şampiyonası'na hazır!

Türkiye U20 Atletizm Milli Takımı, İstanbul’da düzenlenecek 51. Balkan U20 Şampiyonası’nı bekliyor.

Milli atletler 51. Balkan U20 Şampiyonası'na hazır!
Editör: spordetay
10 Haziran 2021 - 06:19
Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Pisti’nde 12-13 Haziran günlerinde yapılacak olan 51. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nın hazırlıkları tamamlandı. Türkiye ile birlikte toplam 16 ülkenin yarışacağı şampiyonada 334 atlet madalya için yarışacak. Toplam 42 branşta madalyanın verileceği şampiyonada Türkiye, 86 atletle kürsü peşinde koşacak.

Ay-yıldızlı gençler kamp otelinde bir araya gelirken, Cuma günü son antrenmanlarını yapıp hafta sonunda yarışmalara çıkacaklar. Geçtiğimiz yıl yine İstanbul’da 14’ü altın toplam 40 madalya ile en başarılı ekip olan Türkiye, bu sezon da aynı başarıyı göstermek için yarışacak.

Balkan U20’de yarışacak ülkeler şunlar: Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Moldova, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Ukrayna ve Türkiye.

Milli Takım’ın Balkan U20’de yarışacak olan kadrosu şöyle:

KADINLAR
100-200 metre: Zülha Armutçu, Simay Özçiftçi
400 metre: Zeynep Kuran, Nevin İnce
800 metre: Sudenaz Kazanççı, Nazire Güleç
1500-3000 metre: Hatice Yıldırım, Elif Poyraz
500 metre: Gamze Altuntaş, Urkuş Işık
100m engelli: Yaren Yıldırım, Cansu Nimet Sayın
400m engelli: Büşra Altınbaş, Merve Kurtoğlu
300m su engelli: Pelinsu Şahin, Şevval Özdoğan
Yüksek atlama: Berra Aygün, Senanur Akgün
Sırıkla atlama: Beyza Baş, Sude Elif Serdar
Uzun atlama: Yasemin Zehra Börekçi, Sedef Çevik
Üç adım atlama: Nazlıcan İnaltekin, Ceren Altıntaş
Gülle atma: Pınar Akyol, Büşra Hatun Ekinci
Disk atma: Özlem Becerek, Edanur Şimşek
Çekiç atma: Ece Narttürk, Beyzanur Bozlak
Cirit atma: Esra Türkmen, Selma Davulcu
Heptatlon: Hayriye Nur Arı, Ayşenur Çelik
4×100 metre: Habibe Okçu, Zülha Armutçu, Beyzanur Seylan, Simay Özçiftçi, Hatice Ceren Palalı, Semanur Deniz
4×400 metre: Sultan Kaya, Nevin İnce, Gülşah Cebeci, Zeynep Kuran, Sudenaz Kazanççı, Yağmur Alkan

ERKEKLER
100 metre: Taha Özal, Özgür Beydemir
200 metre: Taha Özal, Taygun Artan Özcihan
400 metre: Aral Kahraman, Cem Özsu
800 metre: Mevlüt Aras, Mehmet Camcı
1500 metre: Bahri Doğru, Enes Bilir
3000 metre: Muhammet Can Çatal, Mustafa Bakır
5000 metre: Enbiya Yazıcı, Halil Sade
110m engelli: Musa Bayram, Ayetullah Demir
400m engelli: Emirhan Çiftçi, Hamit Gökmen
3000m su engelli: Baran Ergüven, İbrahim Karateker
Yüksek atlama: Ali Eren Ünlü, Atilla Göktuğ Taşdelen
Sırıkla atlama: Sedat Cacim, Lütfi Atalay
Uzun atlama: Hakan Sakallı, Emre Şengül
Üç adım atlama: Mesut Bülbül, Halil Oğurlu
Gülle atma: Melih Gökalp, Nuh Bolat
Disk atma: Enes Çankaya, Delil Dilovan Bal
Çekiç atma: Emirhan Şipşak, Yiğitcan Koç
Cirit atma: Oğuzhan Usta, Muhammet Raşit Kalafat
Dekatlon: Batuhan Arda Erol, Bartu Aydoğan
4×100 metre: Taha Özal, Özgür Beydemir, Yasin Sosa, Volkan Erdoğan, Orçun Ünalan, Muhammet Fatih Göç
4×400 metre: Aral Kahraman, Cem Özsu, Yağız Canlı, Gökdeniz Göçmen, Davut Zoroğlu, Muhammet Avcıoğlu

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum