Reklam

KYK Yurtları'nda kritik süreç devam ediyor

Ülke dışından Türkiye'ye gelen yurttaşlar, koronavirüs önlemleri dahilinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda kalmaya devam ediyor.

KYK Yurtları'nda kritik süreç devam ediyor
Editör: spordetay
25 Nisan 2020 - 13:21 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 23:50

Ülke dışından Türkiye'ye gelen yurttaşlar, koronavirüs önlemleri dahilinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda kalmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan konuyla alakalı izah geldi. İzah şu ifadelere yer verildi;

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ülke dışından gelen yurttaşlarımızın 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 şehirdeki yurtlarda hali hazırda 23 bin 801 yurttaşımızın bulunduğunu izah etti. Bakan Kasapoğlu, 32 bin 668 yurttaşın ise hanelerine uğurlandığını kaydetti.

Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesi tüm hızıyla sürerken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda bu mücadelenin ehemmiyetli merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Bakan Kasapoğlu, yurtlarda yürütülen koronavirüs ile mücadeleye ait bir izah yaparak, yeni bilgileri paylaştı.

“23 bin 801 yurttaşımızı yurtlarımızda konuk ediyoruz”

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında çeşitli ülkelerden gelen toplam 23 bin 801 yurttaşımızı misafir ettiklerini kaydetti.

“Bu zorlu süreci hep beraber atlatacağız” diyen Bakan Kasapoğlu,  yurtlarda misafir edilen yurttaşlar için her türlü olanağı sağlama noktasında titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum