Karate'de dünya gündemindeyiz!

Türkiye Karate Federasyonu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlendiği Türkiye Kata Şampiyonası, Dünya Karate Federasyonu gündeminde yer aldı.

Karate'de dünya gündemindeyiz!
Editör: spordetay
15 Temmuz 2020 - 16:39
Türkiye Karate Federasyonu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlendiği Türkiye Kata Şampiyonası, Dünya Karate Federasyonu gündeminde yer aldı.

Normalleşme döneminin ilk müsabakalarından olan ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilen Türkiye Kata Şampiyonası, dünyanın da gündemine girdi. Dünya Karate Federasyonu (WKF), 10-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen şampiyona ile ilgili internet sitesinde yayımladığı haber ile Türkiye’nin başarısını dünya karatesiyle paylaştı.

Dünya Karate Federasyonu’nun internet sitesinin manşetinde yer alan haber, “Karate ve Yeni Normal: Koronavirüs protokolleri altında Türkiye’de Ulusal Kata Şampiyonası başarıyla tamamlandı” başlığıyla dünyaya duyuruldu.

WKF.net’te yer alan haberde, şu ifadeler yer aldı.

“Türkiye’nin farklı noktalarından katılım gösteren 68 kulüpten yaklaşık 200 sporcu, Ulusal Kata Şampiyonası için Bursa’da buluştu. Koronavirüs tedbirleri ve kuralları altında yapılan ilk organizasyon, normalleşme döneminin de Türkiye’deki ilk karate turnuvası oldu. Üç gün süren müsabakalar süresince salona seyirci alınmadı. Maske takmanın zorunlu olduğu turnuvada sosyal mesafe kuralı uygulandı ve bu durum madalya törenlerine de etki etti.”

Açıklamanın devamında, Türkiye’nin dünyanın en güçlü karate ülkelerinden biri olduğu vurgusuyla, “Dünya ve Avrupa Şampiyonu Furkan Kaynar ümit erkekler

kata dalında şampiyon oldu. 2019 Avrupa Şampiyonu Menekşe Vardar, gençler ferdi kata dalında ilk Türkiye şampiyonluğu sevincini yaşarken, 2018 Avrupa şampiyonu Keyda Nur Çolak da 21 yaş altı kategorisinde altın madalya kazanan isim oldu” ifadeleri yer aldı.

ESPINOS’TAN TEBRİK

Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos, turnuvayı yakından takip ederken, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ile telefonda görüşerek ilgisini gösterdi.

Pandemi sürecinin ardından dünyada düzenlenen ilk şampiyona nedeniyle tebriklerini ileten Antonio Espinos, organizasyonun dünya karatesi için de bir referans olacağını vurgulayarak Esat Delihasan’a tebriklerini iletti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum