Reklam

Karantinadaki vatandaşlar bunu beklemiyordu

Yurt dışından Türkiye'ye getirilerek 14 günlük karantina süreci için Manisa'da ki yurtlarda kalan vatandaşlara Ramazan sürprizi yapıldı.

Karantinadaki vatandaşlar bunu beklemiyordu
Editör: spordetay
01 Mayıs 2020 - 02:13 - Güncelleme: 01 Mayıs 2020 - 02:21

Yurt dışından Türkiye'ye getirilerek 14 günlük karantina süreci için Manisa'da ki yurtlarda kalan vatandaşlara Ramazan sürprizi yapıldı
.
Dünyayı da etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar ülkemize getirilmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı yurtların ev sahipliği yaptığı yurtlarda karantina sürecini geçiren vatandaşlar ise yurt personeli tarafından yapılan sürprizler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan vatandaşlara Ramazan ayına özel bir sürpriz yapılarak vatandaşlara sahur programı düzenlendi.

İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada;

"Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu’nun Muradiye Kız Yurdunda kalan karantina altındaki vatandaşalar iftar ve sahur sürprizi yapıldı.

Ukrayna’dan gelen 298 vatandaş Muradiye Kız Yurdu’nda ağırlanıyor. Manisa Gençlik ve Spor İl müdürlüğü de karantina altındaki vatandaşlara moral verebilmek için iftar ve sahur programı düzenlendi. Yurt bahçesinde İl Müftülüğü personeli tarafından Kur’an-ı kerim tilaveti yapıldı ve ilahiler okundu.  Vatandaşlar da programı odalarının pencerelerinden takip etti.İftar zamanı ise iftar yemekleri ile birlikte Osmanlı şerbeti ve pamuk şekeri ikramı yapıldı. Sahur programında ise yurt sakinleri ramazan geleneklerinden biri olan ramazan davulcusu ile sahura uyandırıldı. Davulcunun okuduğu manilerle sahura uyanan vatandaşlar da alkışlayarak teşekkür etti.

Karantina altındaki bir vatandaşlardan bir tanesi  “ Ukrayna’dan geliyoruz. Test hiç yok. Kendi insanlarına git bir ay sonra gel diyor. Buraya geldik ya net mutlu bize” dedi. Düzenlenen etkinlik için teşekkür eden bir vatandaş ise “Her şey çok iyi. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiç sorun yok. Bu karantina 1 ay daha uzatılabilir yani. İyi varsın KYK” herhangi bir eksiklilerinin olmadığını söyleyen diğer bir vatandaş da “gerçekten çok memnunuz. Burada bulunan ablalarımız bize çok yardımcı oluyorlar. Güler yüzlüler. Her istediğimizi eksik etmiyorlar. Çok memnunuz herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizlere odalarını bırakan öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere odalarını açtılar” dedi.  Yurtta karşılaştığı fiziki ortamı çok beğendiğini ifade eden bir vatandaş da “Burada kalan öğrenciler çok şanslılar. Ben de burada yaşamak isterdim. 5 yıldızlı otel gibi. İyi ki varsın KYK”Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından karantina altına kalan ailelerin çocukları için de oyuncaklar gönderildi. Gönderilen oyuncaklar görevliler tarafından çocuklara teslim edilirken, oyuncaklara kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum