Kadın A milliler kötü başladı

Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Grup Eleme ilk maçında rakibi Slovenya'ya 3-1 mağlup oldu.

Kadın A milliler kötü başladı
Editör: spordetay
19 Eylül 2020 - 12:42 - Güncelleme: 19 Eylül 2020 - 13:28

Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Grup Eleme ilk maçında rakibi Slovenya'ya 3-1 mağlup oldu.

Slovenya'nın Kranj şehrindeki Stanko Mlakar Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada, Milli Takımımızın golünü 16.dakikada Gülbin Hız attı. Slovenya'nın gollerini ise 28.dakikada penaltıdan Mateja Zver, 41.dakikada Lara Presnikar ve 78.dakikada Spela Kolbl kaydetti. Grubumuzda oynanan diğer maçlarda Hollanda Rusya'yı 1-0 yenerken, Kosova da Estonya'yı 2-0 mağlup etti.

 

Stat: Stanko Mlakar Stadyumu
 
Hakemler: Viki De Cremer, Joline Delcrois, Bosmans Ilka, Lois Otte
 
Slovenya: Zala Mersnik, Lana Golob, Lara Klopcic, Spela Rozmaric, Kaja Korosec, Metaja Zver, Dominika Conc, Lara Prasnikar, Spela Kolbl (Dk.90 Lara Ivanusa), Kaja Erzen, Pamela Begic (Dk.73 Nina Predanic)
 
Türkiye: Gamze Nur Yaman, Didem Karagenç, Gülbin Hız (Dk.26 Dilan Taşkın), Fatma Kara, Derya Arhan (Dk.81 Sevgi Çınar), İlayda Civelek (Dk.49 Berivan İçen) , Emine Ecem Esen, Ebru Topçu, Yağmur Uraz, Büşra Kuru, Esra Erol
 
Goller: Dk.18 Gülbin Hız, Dk.28 Mateja Zver (P), Dk.41 Lara Prasnikar 
 
Sarı Kartlar: Dk.49 Didem Karagenç, Dk.70 Kaja Erzen



Kadın A Millî Takımı'nın Slovenya maçı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:
 
Kaleciler: Fatma Şahin (Beşiktaş A.Ş.), Gamze Nur Yaman (Alg Spor), Selda Akgöz (Ataşehir Belediye Spor)
 
Defans: Berna Yeniçeri (Konak Bld Spor), Didem Karagenç (Beşiktaş A.Ş.), Jessica Çarmıklı (Beşiktaş A.Ş.), Esra Erol (Beşiktaş A.Ş.), Gülbin Hız (Alg Spor), Dilan Yeşim Taşkın (Sv Horn)
 
Orta Saha: Derya Arhan (Alg Spor), Arzu Karabulut (Beşiktaş A.Ş.), Ebru Topçu (Alg Spor), Emine Ecem Esen (Alg Spor), Sevgi Çınar (Beşiktaş A.Ş.), Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Fatma Kara (İbv), Büşra Kuru (Ffc Nıederkırchen), İlayda Civelek (Ataşehir Belediye Spor), İrem Eren (Kdz. Ereğli Belediye Spor), Fatoş Yıldırım (Ataşehir Belediye Spor)
 
Forvet: Birgül Sadıkoğlu (Konak Bld Spor), Yağmur Uraz (Beşiktaş A.Ş.), Melike Öztürk (Ataşehir Belediye Spor)
 
Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin
 
Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum