Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 16:35
 
Yağlı güreşin kalbi Ankara'da atacak
2020 faaliyet takvimi içerisinde yapılacak organizasyonlar, yağlı güreş unsurları ve yağlı güreşe dair stratijilerin belirlenmesi amacıyla Ankara'da Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı yapılacak.
GÜREŞ Haberi
Yağlı güreşin kalbi Ankara'da atacak

2020 faaliyet takvimi içerisinde yapılacak organizasyonlar, yağlı güreş unsurları ve yağlı güreşe dair stratijilerin belirlenmesi amacıyla  Ankara'da Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı yapılacak.Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı, Türkiye Güreş Federasyonu ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı iş birliği ile Ankara‘da yapılacak.
Düzenlenecek olan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşleri’nin, yıl içerisinde yapılacak organizasyonlar ile yağlı güreş unsurlarının değerlendirilmesi ve yağlı güreşe dair stratejilerin belirlenmesi planlanıyor.
Kurultayda alınacak kararlar ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşinin geliştirilerek geleceğe aktarılması amaçlanıyor. Kurultaya, hakemler, başpehlivanlar, cazgırlar, yağlı güreş ağaları ile yağlı güreş paydaşı ve basın mensubunun katılacağı öngörülüyor. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı ve Merkez Hakem Komitesi ile Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı ve Meclis Üyelerinin de katılacağı Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı’nda yağlı güreşin dünü, bugünü ve yarını ele alınacak. Yarın başlayacak ve 3 gün sürecek olan Yağlı Güreş Kurultayı’nda hakemler, başpehlivanlar, cazgırlar, basın mensupları ve yağlı güreş paydaşı olan kurum yöneticileri ayrı oturumlarda yağlı güreşi masaya yatıracaklar.
Kurultay yarın yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak. 22 Şubat tarihinde hakem semineri ve istişare kurulu toplantısıyla, cazgır semineri düzenlenecek. Yağlı Güreş Kurultayı 23 Şubat tarihinde sona erecek. 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: yağlı güreş kurultayı, ankara, güreş federasyonu
Yorumlar
Haber Yazılımı