Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 11:40
 
Uluslararası Paralimpik Komitesi alınan karardan memnun
2020 Tokyo Olimpiyatları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenmesinin ardından Uluslararası Paralimpik Komitesi'nden açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
Uluslararası Paralimpik Komitesi alınan karardan memnun

2020 Tokyo Olimpiyatları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenmesinin ardından Uluslararası Paralimpik Komitesi'nden açıklama geldi. Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC), 2020 Tokyo Olimpiyatları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenmesinin doğru bir karar olduğunu belirtti.

IPC'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, özellikle son 10 günde vaka sayısında ciddi artışlar yaşandığı kaydedildi. Koronavirüsün bütün dünyayı etkilediği ve bu şartlarda olimpiyatları ertelemenin tek mantıklı seçenek olduğu ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IPC Başkanı Andrew Parsons, "İnsan sağlığı her zaman bir numaralı önceliğimiz olmalı. Bu pandemi sırasında herhangi bir spor etkinliği düzenlemek mümkün gözükmüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Uluslararası Paralimpik Komitesi, Tokyo2020, Olimpiyat Oyunları, Coronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı