spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 13:13
 
Türkiye’nin salon şampiyonları Ataköy’de belli olacak
Kış sezonunun pistteki en önemli yurt içi organizasyonu olan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası, 1-2 Şubat’ta Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılacak.
ATLETİZM Haberi
Türkiye’nin salon şampiyonları Ataköy’de belli olacak

Turkcell sponsorluğundaki Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası, 1-2 Şubat tarihlerinde Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilecek. Büyükler ve U20 kategorilerinde gerçekleşecek olan organizasyon, 9 Şubat’taki Balkan U20 Salon ve 15 Şubat tarihindeki Balkan Salon Şampiyonası’na gidecek milli takımın da belirlenmesini sağlayacak. İki gün sürecek ve Youtube’da TAF TV üzerinden canlı yayınlanacak yarışmalara Irak, Özbekistan ve Lübnan’dan gelen misafir atletlerle birlikte toplam 869 kayıt gerçekleşti.

Müsabakaların ilk gününün sonunda 4×400 karışık bayrak yarışı, ikinci günde ise 4×400 metre erkekler ve kadınlar yarışmaları da programda yer alıyor.

TÜRKİYE SALON ŞAMPİYONASI KATILIMIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Geçtiğimiz yılın şampiyonlarına bakıldığında kadınlarda 2019’da Türkiye Salon’u kazanan 12 atletin 10’u unvanını korumaya gelirken, erkeklerde son şampiyonlardan dört isim bu yılki yer alacak. Hali hazırda büyüklerde Türkiye salon rekorunu elinde tutan atletler arasında ise Alperen Acet, Emel Dereli, Buse Arıkazan ve Mikdat Sevler bu yılki yarışmada boy gösterecek.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası, Ataköy Atletizm Salonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı