spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
24 Ocak 2016 - Pazar 20:08
 
Torosların Kaplanına Kar Ve Soğuk İşlemiyor
2015’de Avrupa ve Dünya 3.sü olan milli atletimiz Mustafa Göksel ve antrenörü Abdulselam Karharman hava şartları -10 ları bulmasına karşın antrenmanlara aralıksız olarak devam ediyor.
ATLETİZM Haberi
Torosların Kaplanına Kar Ve Soğuk İşlemiyor

Antrenman sonunda görüşlerini dile getiren Antrenör Karharman, ‘bu aylar maalesef atletlerin en zor geçen ayları. Havaların çok soğuk olması ve kar yağışının artması antrenmanlarımızı zora sokuyor fakat belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmemiz için kesinlikle tavizsiz programımızdan sapmamamız gerekiyor. Geçtiğimiz yıl hem Avrupa hem de Dünya şampiyonalarında aldığımız 3.lükleri bu azim ve hırsımıza borçluyuz. Bu yıl geçtiğimiz yıldan daha zor olacak çünkü, 2015’de büyük başarılar kazandık ve kazandığımız başarıların üzerine koyarak önce 2 Temmuz 2016’da İtalya’da yapılacak olan Avrupa Dağ Kros şampiyonasında sonra da 4 Eylül 2016’da Bulgaristan’da yapılacak olan Dünya Dağ Kros şampiyonasında Şampiyon olarak marşımızı tün dünyaya okutmak ve bayrağımızı göndere çekmek istiyoruz. Bu iki yarışın dışında ayrıca 19-24 Temmuz 2016 ‘da Rusya’da yapılacak olan Dünya Gençler Atletizm şampiyonasının 10.000 metre barajını geçip orda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. İnşallah bu zorlu hava koşullarında yaptığımız antrenmanların karşılığınız alacağız, ülkemize yeni başarılar ve madalyalar kazandıracağız ’ dedi.

Mustafa Göksel nam-ı diyer Torosların Kaplanı. Geçtiğimiz yıl bir anda parlayan , ilk önce 4 Temmuz’da Portekiz’de yapılan Avrupa Dağ Kros Şampiyonasında 3.olup bronz madalya kazanmıştı ve arkasından 19 Eylül’de İngiltere’de yapılan Dünya Dağ Kros şampiyonasında da Dünya 3. Olmuş, 2015 yılında genç erkekler klasmanında hem Dünya şampiyonasında hem de Avrupa şampiyonasında madalya kazanan tek sporcu olmuştu. Mustafa’nın da büyük katkı yaptığı bu iki yarışta milli takımımız şampiyon olup bayrağımız en yukarda dalgalanmıştı.

           

 

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Torosların, Kaplanına, Kar, Ve, Soğuk, İşlemiyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Torosların Kaplanına Kar Ve Soğuk İşlemiyor
Torosların Kaplanına Kar Ve Soğuk İşlemiyor
Torosların Kaplanına Kar Ve Soğuk İşlemiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı