milli dayanışma kampanya
Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 02:28
 
Tekvando'da madalyalar şehitlere adandı
Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen Almanya Açık Tekvando Turnuvası’nda zirvede yer alan milli tekvandocular kazandıkları madalyaları asker selamı ile şehitlere adadı.
TEKVANDO Haberi
Tekvando'da madalyalar şehitlere adandı

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen Almanya Açık Tekvando Turnuvası’nda zirvede yer alan milli tekvandocular kazandıkları madalyaları asker selamı ile şehitlere adadı.Türkiye Tekvando Milli Takımı, Almanya Açık Tekvando Turnuvası’nda 3 altın ve 1 bronz madalya kazandı. Ay-yıldızlı sporcularımız, madalyalarını İdlip’te hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimize adadı.

Türkiye, turnuvaya Teknik Direktör Ali Şahin yönetiminde 4 kadın ve 2 erkek sporcuyla katıldı. Milli taekwondocular turnuvayı 3’ü altın ve 1’i bronz olmak üzere 4 madalya ile tamamladı. Kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve artı 73 kiloda Nafia Kuş altın madalyanın sahibi oldu. 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ise bronz madalya elde etti.

Madalya kazanan sporcularımız maç sonunda ve madalya kürsüsünde asker selamı vererek madalyalarını İdlip’te hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimize adadı. Milli takım kafilemiz de Hamburg’da Ay-yıldızlı bayrağımızla birlikte hep beraber asker selamı verdi.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, “Yaşanan hadiseler bizi derinden üzdü. Milli takımımız da büyük bir moral bozukluğu altında müsabakalara katıldı. Her zaman olduğu gibi yine ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Ülkemize moral verdiler. Kazandığımız madalyaları ülkemiz uğruna canlarını feda eden kahraman Mehmetçiklerimize adıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Almanya, Açık Tekvando Turnuvası, şehit, tekvando milli takımı
Yorumlar
Haber Yazılımı