spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 00:52
 
Sporun Devleri” buluştu!
Ülke TV sponsorluğunda düzenlenen “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreninde 2018 yılının başarılı sporcu, yönetici, teknik adam, kulüp, kurum ve kuruluşlarına ödülleri takdim edildi.
GÜNDEM Haberi
Sporun Devleri” buluştu!

Bu yıl 5.cisi düzenlenen “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreninde 2018 yılının başarılı sporcu, yönetici, teknik adam, kulüp, kurum ve kuruluşlarına ödülleri takdim edildi.

Spor, Siyaset, İş ve Medya dünyasının bir araya geldiği geceye, Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara Valisi Vasip Şahin, Katar  Ankara Büyükelçisi Salim Bin Mübarek Al Şafi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kanal 7 Medya Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Medya Genel Yayın YönetmeniZahid Akman, çok sayıda Milletvekilleri, Bürokratlar, Federasyon Başkanları, Medya kuruluşları, Sporcular ve spor, siyaset, iş ve medya dünyasından isimler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ödül gecesinde yaptığı konuşmada misafirlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Organizasyonun önemine vurgu yapan Bakan Kasapoğlu, “Son 17 yılda yapılan yatırımlar dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırıldığında devrim niteliğinde.” dedi.

“Ülkemiz dünyanın en genç ve en dinamik nüfusuna sahip ülkelerden biri” diyerek konuşmasına devam eden Kasapoğlu, “Avrupa’da 20 milyon gençle en genç nüfusa sahip ülkeyiz. Gençlerimiz bizler için önemli. Sporu tabana yaymak gibi ve ülkemizin spor kültürü açısından gelişmesini tamamlama amacımız var. Son 17 yılda yapılan yatırımlar dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırıldığında devrim niteliğinde. Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, sporu sporcuyu önemsemesi yatıyor.” ifadelerini kullandı.

Ödüllerin sahiplerini bulduğu gecede,Jüri Özel Ödülüne layık görülen Katar Milli Takımının ödülü, Katar Büyükelçisi Salim Bin Mübarek Al Şafi’ye takdim edildi.

Yılın Spora hizmet eden Yerel Yöneticisi ödülüne layık görülen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı konuşmada spora yaptıkları yatırımlara değinerek spora her zaman destek verdiklerini söyledi. Şahin, ‘’Gençler geleceğimiz gözümüzün nuru ve spor alnında yetiştirdiğimiz zaman en büyük koruyucu önleyici tedbir çünkü spor birleştiriyor, spor coşkudur, spor heyecandır huzurlarınızda sayın Cumhurbaşkanım başta olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve amatör sporlara destek veren Ülke Tv’ye teşekkür ediyorum.’’

Gecede kısa bir selamlama konuşması yapan Ankara Valisi Vasip Şahin, ‘’Bu gecenin hayırlı olmasını, ödül alanların inşallah daha büyük başarılarla bizlerin göğsünü kabartmalarını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.’’dedi.

Kanal 7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman ‘’ Kanal 7 Medya Grubu olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar 25 yıl geçti çeyrek asır, bu dönem içerisinde her türlü meselede milli duruşumuzla, sporda da futbol dışındaki alanlarda diğer medya kuruluşlarının çok fazla ilgi göstermediği, milletimizin geleneksel sporları ile, diğer spor alanlarını gündeme getirerek, ekrana taşıyarak bir hizmet yapmaya gayret ettik, nihayetinde de 5 yıldan bu yana Ömer Önder kardeşimizin sunumu ile gerçekleştirdiğimiz SPOR&SPOR Programı ile bunu bir başka mecrada sizlere sunmaya çalışıyoruz.’’

Amatör sporların ekranlardaki tek temsilcisi SPOR&SPOR Programı Yapımcı ve Sunucusu Ömer Önder, ‘’Türkiye özellikle son 17 yılda sağlık ve turizm alanında Dünya devi olmuştur. 25 milyon genç nüfusu ile Sporda da Dünya devi olmak zorundadır. İçimizden biri olan Gençlik ve Spor Bakanımız, abimiz Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile tüm Türkiye bileşenleri ile bu kadrajı yakalamak zorundayız, finalimiz ise en kısa sürede yapılacak olan olimpiyatlardır. Bir ülke geçmişi ile vardır, geleneksel branşlarımızın tekrar gençlik ile buluşturulmasını sağladığı için Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Özümüzle barışma ve buluşmaya bundan sonrada devam edeceğiz. Kardeş Ülkemiz Katar’ın Asya Futbol Şampiyonu olan Milli takımının bu başarısı ve mutluluğunu paylaşıyoruz.’’ dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimine değinen Önder, ‘’Her kim halkın değil bizim önerdiğimizle yönetileceksiniz diyorsa, yanılıyor. Artık 1960, 1970, 1980 gençliği yok 15 Temmuz gençliği var, milli ve yerli ruhla dimdik ayakta bekliyoruz.’’ dedi.

ÜLKE TV SPOR ÖDÜLLERİ 2018 YILIN SPORCUSU

RIZA KAYAALP (GÜREŞ)

TAHA AKGÜL (GÜREŞ)

DUYGU TURAN (KICK BOKS)

İREM YAMAN (TAEKWONDO)

MİHRAÇ AKKUŞ (JUDO)

İBRAHİM ÇOLAK (CİMNASTİK)

DENİZ SELİN ÜNLÜDAĞ (ESKRİM)

RAMİL GULİYEV (ATLETİZM)

ZEYNEP ÇELİK (GÖRME ENGELLİ)

10)LARA SAMSUNLU (ÖZEL SPORCU)

11) SERAP ÖZÇELİK (KARATE)

12)CAN ÖNCÜ  (MOTOSİKLET)

13) BUSENAZ SÜRMENELİ (BOKS)

14) HASAN KARTAL (YILIN SPOR ADAMI)

15) SALİH BORA (YILIN ANTRENÖRÜ)

16) EMRAH SAVCI (YILIN GAZETECİSİ)

17)SABAH (YILIN GAZETESİ )

18)TRT (YILIN TELEVİZYONU)

19)AJANS SAATİ (YILIN SPOR TV PROGRAMI)

20) VAKIFBANK(YILIN SPOR KULÜBÜ)

21) FATMA ŞAHİN (YILIN SPORA HİZMET EDEN YEREL YÖNETİCİSİ)

22) TÜGVA (YILIN PROJESİ)

23) BOTAŞ (YILIN SPORA KATKI YAPAN KAMU KURUMU)

24) CEM ÇINAR (ONUR ÖDÜLÜ)

25) ALPEREN ÇELİK (ONUR ÖDÜLÜ)

26) PTT (ONUR ÖDÜLÜ)

27) DİLARA NARİN (ONUR ÖDÜLÜ)

28) ADLİN KAYMAZ (ÖZEL ÖDÜLÜ)

29) KATAR MİLLİ TAKIMI (ÖZEL ÖDÜLÜ)

30) AMPUTE MİLLİ TAKIMI (ONUR ÖDÜLÜ )

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Sporun, Devleri”, buluştu!, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı