spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
23 Ocak 2016 - Cumartesi 00:30
 
Okul Sporları Yıldızlar Hentbol Müsabakaları Sona Erdi
Okul Sporları 2015-2016 eğitim öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Yıldızlar Hentbol müsabakaları sona erdi
HENTBOL Haberi
Okul Sporları Yıldızlar Hentbol Müsabakaları Sona Erdi

Müsabakalar 18 – 20 Ocak 2016 tarihinde 8 takım ve 112 sporcunun katılımı ile Yenişehir Spor Salonunda tamamlandı. Oynanan müsabakalarda erkeklerde birinci Kale Ortaokulu, ikinci Akşemsettin Ortaokulu, üçüncü Şehitler Ortaokulu olurken, dördüncü Öğretmen Muhittin Ardahan Ortaokulu oldu. Kızlarda Namık Kemal Ortaokulu birinci, Akşemsettin Ortaokulu ikinci, Kale Ortaokulu üçüncü, Özel Asrın Ortaokulu dördüncü oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü ödül töreninde yaptığı konuşmada; 2015-2016 yılı okul sporları kapsamında yapılan Yıldızlar Henbol müsabakalarında sporcularımızı göstermiş olduğu performans ve başarıdan dolayı tebrik ederim dedi. Konuşmasının devamında Sporculara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Ünlü, tesislerimizin kapılarının her zaman açık olduğunu spor yapmak isteyen herkesin tesisimizin imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabileceğini belirtti. Artık sporcularımızı taşımak için sporcu servisimiz mevcut belirli saatlerde belirli güzergahlarda ring yaparak siz sporcularımızın hizmetinde. Sporcu Servisinin kuruma kazandıran Sayın Valilimiz Ali Kolat’a bir kez daha teşekkür ediyorum dedi. Konuşmasının devamında Ünlü; İlimizde yeni yeni gelişmekte olan Hentbol branşının her geçen yıl sporcu sayısı artmaktadır. Yeni açılacak olan çok amaçlı spor salonumuzda bu sayının giderek artacağı inancındayım dedi. Ayrıca 2 yıldan beri devam etmekte olan özel okullar teşviki yanı sıra sportif başarıların da TEOG sınavında ilave puan getireceği unutulmamalı diyen Ünlü; bu başarılar hem sağlık hem de üniversite alanında öğrencilerimize kazanım sağlamaktadır. Spor yapan öğrenciler sınavlarda aldığı ek puanlar ile diğer öğrencilere göre bir adım önde olacaklardır dedi. Emeği geçen antrenörlere, sporculara ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline teşekkür ederim dedi.

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Okul, Sporları, Yıldızlar, Hentbol, Müsabakaları, Sona, Erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı