milli dayanışma kampanya
Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 23:45
 
Milli tekvandocular boş geçmiyor!
İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen 5. WT Başkanlık Kupası’nın ikinci gününde milli tekvandocular 1 altın 1 gümüş madalya kazandı.
TEKVANDO Haberi
Milli tekvandocular boş geçmiyor!

 İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen 5. WT Başkanlık Kupası’nın ikinci gününde milli tekvandocular 1 altın 1 gümüş madalya kazandı. Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen ve 21 Şubat’a kadar sürecek 5. WT Başkanlık Kupası’nda ikinci gün mücadeleleri tamamlandı. Büyükler kategorisinde erkekler ve kadınlarda 4’er sıklette yapılan ikinci gün müsabakaları sonunda milli taekwondocular 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.
Kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, tüm rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazanmayı başardı. Katıldığı bir önceki uluslararası turnuvayı da altın madalya ile tamamlayan Hatice Kübra İlgün formunu İsveç’de de devam ettirdi. Kadınlar 53 kiloda Tuğba Yılmaz da gümüş madalya elde etti.
İkinci gün sonunda büyükler kategorisinde tüm müsabakalar sona ererken Türkiye, toplamda 3 altın ve 4 gümüş madalya elde etti.
Organizasyonun üçüncü gününde yıldızlar, son gününde ise gençler kategorisinde müsabakalar yapılacak.
 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Helsingborg, WT Başkanlık Kupası, tekvando
Yorumlar
Haber Yazılımı