Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 02:01
 
Milli judocular geleneği bozmadı
Türkiye Judo Federasyonu tarafından Nazım ve Natık Canca anısına düzenlenen uluslararası Ümitler Avrupa Judo Kupası’nın ilk gününde milli judocular zirvede yer aldı.
JUDO Haberi
Milli judocular geleneği bozmadı

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Nazım ve Natık Canca anısına düzenlenen uluslararası Ümitler Avrupa Judo Kupası’nın ilk gününde milli judocular zirvede yer aldı. Ümitler Avrupa Judo Kupası’nın ilk gününde Türkiye; 4 altın, bir gümüş ve 7 bronz madalya ile ilk sırayı aldı. İkinciliğe Gürcistan 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile yerleşirken, Kazakistan; bir altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü tamamladı.

Antalya Kemer’de yapılan müsabakalarda Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Romanya, Fransa, Avustralya, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Ermenistan ve Polonya olmak üzere, 16 ülkeden 171 kadın ve 344 erkek judoka yer alıyor. Karşılaşmaların bir bölümünü Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarından Hamza Yerlikaya protokol tribününden izledi.

Kupanın açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türk judosunun öncülerinden Nazım Canca ile judonun büyük gelişimine büyük katkısı olan Natık Canca adına geleneksel düzenlenen turnuvaya katılan ülkelere teşekkür ederek, sporcuklarına başarılar diledi. Huysuz daha sonra merhum Natık Canca’nın eşi ve eski judo hakemi Nurdan Canca’ya hediye takdim etti. Açılış töreninden sonra yapılan final müsabakaları sonunda ilk gün sıkletlerinde dereceye girenler şöyle belirlendi:

Kadınlar:

40 Kilo: 1. Zeynep Betül Sarıkaya (Türkiye), 2. Nurailym Sarsenbek (Kazakistan), 3. Aysun Ağdeve (Türkiye), 3. Ayşe Naza Özdemir (Türkiye).

44 Kilo: 1. Ayşe Öz (Türkiye), 2. Susanna Stepanyan (Ermenistan), 3. Ayşe Nur Sulun (Türkiye), 3. Ecre Alayıldız (Türkiye).

48 Kilo: 1. Yaren Kömürcü (Türkiye), 2. Şeyma Yıldırım (Türkiye), 3. Latifa Abbasova (Azerbaycan), 3. Elif Kurt (Türkiye).

52 Kilo: 1. Pihla Salonen (Finlandiya), 2. Aruzhan Yerezhepova (Kazakistan), 3. Meryem İclal Arslan (Türkiye), 3. Reyhan Oğuz (Türkiye).

Erkekler:

50 Kilo: 1. İbrahim Demirel (Türkiye), 2. Murad Gulmammadov (Azerbaycan), 3. Malkhazi Bandzeladze (Gürcistan), 3. Grigorii Shvetsov (Rusya).

55 Kilo: 1. Giorgi Sardalashvili (Gürcistan), 2. Kako Chapurshvili(Gürcistan), 3. Lom Ali Khamzatov (Rusya), 3. Olzhas Kumar (Kazakistan).

60 Kilo: 1. Merey Markhanbetov (Kazakistan), 2. Olzhas Yerengabov (Kazakistan), 3. Tengo Zirakashvili (Gürcistan), 3. Seymur Majidli (Azerbaycan).

66 Kilo: 1. Kote Kapanadze (Gürcistan), 2. Nodar Dzamashvili (Gürcistan), 3. Nursultan Zaizagaliyev (Kazakistan), 3. Asian Kamurzoev (Rusya).

Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda yarın kadın ve erkeklerde dörder sıklette madalyalar sahiplerini bulacak.

Judo Haberleri için bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: nazım canca, avrupa judo kupası, antalya, judo haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı