Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 23:46
 
Milli atletlerden Balkan Şampiyonası'nda madalya yağmuru
Milli atletlerimiz Ukrayna'da düzenlenen Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda kazandığı yedi madalya ile zirvede yer aldı.
ATLETİZM Haberi
Milli atletlerden Balkan Şampiyonası'nda madalya yağmuru

Milli atletlerimiz Ukrayna'da düzenlenen Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda kazandığı yedi madalya ile zirvede yer aldı. Balkan takviminde bulunan Balkan Yürüyüş Şampiyonası, Ukrayna’nın Ivano-Frankivsk kentinde 14 Mart Cumartesi günü yapıldı. Altı Balkan ülkesinden yürüüyüşçülerin katıldığı şampiyonada Milli Takım,  bir altın, üç gümüş, üç de bronz madalya elde etti.

Ay-yıldızlı takımda erkekler U18 grubunda Mazlum Demir, 43:19’luk derecesiyle altın madalyayı kazanırken, en iyi derecesini bir dakikadan fazla geliştirdi. Aynı kategoride 44:07 yapan Mert Kahraman da en iyi derecesiyle gümüş madalya kazandı.

10 kilometrelik U20 erkekler yarışında Serhat Güngör, 43:09 ile ikinci, Özgür Topsakal ise 44:06 ile üçüncü sırayı aldı.

Büyük erkekler yarışında ise Abdülselam İmuk, en iyi derecesini bir kez daha geliştirirken bronz madalyaya uzandı. İmuk, 1:23:46’lık derecesiyle yarışı üçüncü olarak bitirdi. Aynı yarışta Selman İlhan ise 1:25:20’lik PB derecesiyle dördüncülüğü aldı. U20 kadınlarda Songül Koçer, 47:39’luk PB derecesiyle gümüş madalya alırken, Balkan ikincisi oldu. U18 yarışında ise Şükran Ayaz, 25:04 ile bronz madalya kazandı.

Podyum dışında kalan milli atletlerin de büyük bölümü en iyilerini geliştirdi. 20 kilometre kadınlarda Kader Dost 1:41:25 ile, U20 kadınlar 10 kilometrede Bedriye Tekin 50:13 ile, 10 kilometre erkeklerde ise Hayrettin Yıldız 45:05 ile kişisel en iyilerini yürüdüler. U18 kadınlar 5 kilometrede yarışan Elifnur Özbey ise 25:20’lik performansıyla Balkan dördüncüsü oldu.

Şampiyonada Türkiye yedi madalya ile en fazla podyum gören ülke olurken, madalya sıralamasında ise Ukrayna’nın ardından ikinciliği aldı.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Balkan Yürüyüş Şampiyonası, Ukrayna, atletizm milli takım
Yorumlar
Haber Yazılımı