Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 14:08
 
Koronavirüs U20 Dünya Atletizm Şampiyonasını'da erteledi
Dünyayı büyük çapta etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle temmuz ayında Kenya'da yapılacak U20 Dünya Atletizm Şampiyonası'da ileri bir tarihe ertelendi.
ATLETİZM Haberi
Koronavirüs U20 Dünya Atletizm Şampiyonasını'da erteledi

Dünyayı büyük çapta etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle temmuz ayında Kenya'da yapılacak U20 Dünya Atletizm Şampiyonası'da ileri bir tarihe ertelendi. Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl ertelenmesinin hemen ardından World Athletics, temmuz ayındaki Dünya U20 Şampiyonası’nın da ileri bir tarihe atıldığını duyurdu. 
Kenya’nın başkenti Nairobi’de 7-12 Temmuz tarihleri arasında yapılması öngörülen Dünya U20 Atletizm Şampyionası, COVID-19 salgını nedeniyle ertelendi. World Athletics’ten yapılan açıklamada, Kenya Hükümeti’yle yapılan görüşmelerde, dünya çapında devam eden salgın etkisi ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyonun yapılmasının imkansız hale geldiği konusunda fikir birliğine varıldığı ve ertelenme kararının alındığı belirtildi.
World Athletics, organizasyon için hazırlıkların süreceğini ve gelecek haftalarda belirlenecek yeni tarihin bildirileceğini duyurdu.
 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: U20 Dünya Atletizm Şampiyonası, Kenya, Corovavirüs, Koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı