Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 00:41
 
Koronavirüs Judoyu da vurdu!
Spor dünyasını etkisi altına alan ve neredeyse tüm spor organizasyonlarını etkileyen Koronavirüs, üç büyük judo organizasyonunu da olumsuz etkiledi.
JUDO Haberi
Koronavirüs Judoyu da vurdu!

Spor dünyasını etkisi altına alan ve neredeyse tüm spor organizasyonlarını etkileyen Koronavirüs, üç büyük judo organizasyonunu da olumsuz etkiledi. Uluslararası Judo Federasdyonu (IJF), olimpiyat yolunda puan kazandıran ve maç takviminde yer alan üç büyük organizasyonu (30 Nisan’a kadar olan) iptal kararı aldı.
Uluslararası Judo Federasyonu (IJF), Mart-Nisan 2020 ayı maç takviminde yer alan ve olimpiyatlara puan taşıyan üç büyük organizasyonun iptal edildiğini resmi sitesinden duyurdu.
IJF Web sitesinde yapılan açıklama şöyle:
“Korona virüs salgını nedeniyle yaşanan son hadiselerden dolayı, Tüm dünyada genel güvenlik ölçütlerini ve judo ailesini mevcut tehlikeden uzaklaştırmak adına sert bir karar almak zorunda kaldık.
IJF Yönetim Kurulu olarak acil durum kararı neticesinde 2020 takviminde bulunan 30 Nisan tarihine kadarki tüm müsabakaların (Ekaterinburg Grand Slam, Tiflis Grand Prix, Antalya Grand Prix ve diğer kıtasal müsabakaların) iptaline karar verilmiştir.
Pek çok açıdan tehlike arz eden kritik bir süreç olduğundan ve asıl önceliğin judo ailesinin sağlığını, güvenliğini sağlamak olduğu için yaşanan bu çetin dönemde Olimpik takvimimizde bu şekilde değişikliğe gidilmiştir.
Detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde verilecektir.
 

Spor Haberleri

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Uluslararası Judo Federasdyonu, koronavirüs, spor haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı