milli dayanışma kampanya
Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 20:56
 
Konya’da okullar arası basketbol müsabakaları sona erdi
Okul sporları faaliyet takviminde yer alan kız ve erkek basketbol müsabakaları oynan maçlar sonucu yarı final biletini alan takımlar belli oldu.
BASKETBOL Haberi
Konya’da okullar arası basketbol müsabakaları sona erdi

Okul sporları faaliyet takviminde yer alan kız ve erkek basketbol müsabakaları oynan maçlar sonucu yarı final biletini alan takımlar belli oldu. 18 -21 Şubat 2020 tarihleri arasında Karatay Spor ve Kongre Merkezimizde yapılan 4 gün boyunca birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Okullar arası Gençler A Kız-Erkek Basketbol Grup Müsabakalarında, Erkekler kategorisinde Konya Özel Diltaş Anadolu Lisesi, Antalya Özel Kırmızı Çizgi Fen Lisesi, Ankara Özel Keçiören Final Akademisi, Kızlar kategorisinde ise Ankara Ted Koleji Vakfı Özel Lisesi, İstanbul Özel Maltepe Nazmi Arıkan Fen Bilimleri A.L., Adana Özel Eral Anadolu Lisesi, yarı final biletini alan takımlar oldu.
Konya’nın takımlarından Özel Diltaş Anadolu Lisesi, kendi seyircisi önünde büyük bir mücadele vererek grubunda karşılaştığı Mersin Özel Tarsus Amerikan Koleji, İstanbul FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Adana Özel Eral Anadolu Lisesi takımlarını yenerek grubunu birinci olarak tamamladı.
Yarı Final müsabakaları 17-20 Mart 2020 tarihleri arasında Balıkesir, Karaman, Kayseri ve Samsun illerinde yapılacak.

 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: okullar arası, basketbol, müsabaka, mücadele, spor
Yorumlar
Haber Yazılımı