Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 00:03
 
Judo'da koronavirüs engeline takıldı
Gençli ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ‘korona virüsü’ tedbirleri talimatı doğrultusunda yaptığı açıklamanın ardından Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'da ileri bir tarihe ertelendi.
JUDO Haberi
Judo'da koronavirüs engeline takıldı

Gençli ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ‘korona virüsü’ tedbirleri talimatı doğrultusunda yaptığı açıklamanın ardından Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası'da ileri bir tarihe ertelendi. Konuyla ilgili Türkiye Judo Federasyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
"Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan; 14-15 Mart’ta Antalya’da yapılacak olan Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘korona virüsü’ tedbirleri talimatı doğrultusunda ileri bir tarihe alınması nedeniyle iptal edildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘korona virüsünden’ korunma amacıyla alınan tedbirler doğrultusunda; 14-15 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da yapılması planlanan Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası ileri bir tarihe ertelendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği, korona virüs ile ilgili gelinen son nokta ve alınacak tedbirlere dair yapılan toplantının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm spor branşlarında yapılacak müsabakalarla ilgili hastalıktan korunmaya yönelik tedbirler doğrultusunda federasyonumuz; yurt içi faaliyet programı arsında yer alan Spor Toto Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’nı ileri bir tarihe ötelenmesi kararı aldı."
 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: judo federasyonu, judo şampiyonası, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı