spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 23:27
 
Hidayet Türkoğlu’ndan ’olimpiyat’ yorumu
Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, milli takımların olimpiyat şansı konusunda, “Bunun için çok heyecanlıyız. Hem erkek hem de bayanlar olarak iki takım halinde inşallah Rio’ya gideriz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Hidayet Türkoğlu’ndan ’olimpiyat’ yorumu

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Yıldızlarla Buluşma’ programına konuk olarak katılan Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu ve Fenerbahçe Basketbol Takımı Menajeri Ömer Onan gençlerle tecrübelerini paylaştı. Irmak Kazuk’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele ünlü basketbolcuların yanı sıra Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Ünlü basketbolcuların hayatlarına ve spor yaşantılarına dair tecrübelerini gençlere aktarmaya çalıştığı panel, renkli görüntülere sahne oldu.

TÜRKOĞLU: “İNŞALLAH ELDE ETMEDİĞİMİZ BİR BAŞARI KAZANIRIZ”

Panele katılarak öğrencilerle bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, Rio Olimpiyatları’yla ilgili, “Rio Olimpiyatları’na katılabilmek için bu yaz 4-10 Temmuz arası elemelerde oynayacağız. Tabii öncelikle elemelerde olmak bir şekilde bizim fırsatımızın da olduğunu gösteriyor. Daha önceden bu fırsatı hiç elde etmediğimiz için çok mutluyuz. İnşallah güzel bir ekip kurup, güzel çabayla şu ana kadar elde etmediğimiz bir başarı kazanırız. Elemeleri geçersek Rio Olimpiyatları’na gitmiş olacağız. Bunun için çok heyecanlıyız. Hem erkek hem de bayanlar olarak iki takım halinde inşallah Rio’ya gideriz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KARADENİZ: “ZAMANINI SPORA AYIRAN HİÇ KİMSE KAYBETMEZ”

Panele katılan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, en önemli görevlerinden birinin gençleri spora özendirmek olduğunu vurgulayarak, "Türkiye’de başarılı olmuş spor adamlarını gençlerimizle buluşturmak için yaptığımız çalışmaların ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Biz Küçükçekmece Belediyesi olarak isim yapmış sporcuları gençlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Biz spor yapan herkesin kazanacağını ve gün içerisinde zamanını spora ayıran hiç kimsenin kaybetmeyeceğini düşünüyoruz. Sporun sadece seyirlik olmaması için bu tür küçük organizasyonlarla spor yapan her yaştan insanın artmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

ÖMER ONAN: “İNŞALLAH ELEMELER ÖNCESİ BİR SAKATLIK OLMAZ RİO’YA GİDERİZ”

Fenerbahçe Basketbol Takımı Menajeri Ömer Onan, Milli Takım’ın Rio Olimpiyatları öncesi elemelere katılmaya hak kazandığını hatırlatarak, "Bunu bir adım olarak görüyorum. Kolay değil tabi ki ama inşallah kardeşlerimiz orada çok iyi bir performans gösterirler. İnşallah burada başarı gösterip tarihte olimpiyatlara katılan ilk takım olma hakkını kazanırlar. Elemeler öncesi ben umuyorum ki sakatlık olmadan Rio’ya gidelim. Biz boş zamanlarımızda böyle gençlerle bir araya gelmek istiyoruz. Bizi burada çok güzel ağırladılar ve çok mutlu olduk” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERLE BASKETBOL OYNADILAR

Karşılıklı soru ve cevaplar şeklinde geçen panelde gençlerin sordukları sorular ünlü basketbolculara zor anlar yaşattı. Panelin ardından Sefaköy Kapalı Spor Salonu’na geçerek, küçük basketbolcularla bir araya gelen Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan, programa katılanlar öğrencilere basketbol topu hediye etti. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in, ünlü basketbolcular ve çocuklarla potaya basket atmaya çalışması renkli görüntülere sahne oldu. Daha sonra ise Başkan Karadeniz’in hava atışıyla başlattığı gösteri maçı, büyük çekişmeye sahne oldu.

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Hidayet, Türkoğlu’ndan, ’olimpiyat’, yorumu,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı