spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
19 Ocak 2016 - Salı 15:11
 
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Güreş Eğitim Merkezine kayıtlı 22 sporcuya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı tarafından Spor Malzemesi desteği sağlandı.
- Haberi
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü Bağcı;,”2011 yılından bu yana  Spor Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde uygulamaya konulan Gündüzlü Güreş Eğitim Merkezi 22 sporcu 3 antrenör ile yoğun bir şekilde faaliyet ve çalışmalarını sürdürmekte. Adıyaman Güreş sporunda oldukça başarılı bir il olmaya aday. Bunun için sporcularımızın başarılarını artırmaları konusunda onlara her türlü desteği veriyoruz. Spor Genel Müdürlüğü tarafından başarılı sporcularımıza gönderilen malzemeleri sporcularımıza taktim ettik. Umut ediyorum ki malzeme sorunu olmayan genç sporcularımız gerek antrenmanlarda gerekse müsabakalarda tam donanımlı bir şekilde minderde güreşerek başarılarına yenilerini ekleyeceklerdir” dedi.

Kendisinin de geçmişte lisanlı bir güreşçi olduğunun anlatan Bağcı, gençlere şöyle seslendi:” Bende Anadolu’da bir köy çocuğu olarak büyüdüm ve güreş sporuyla tanıştıktan sonra ve elde ettiğim başarılarla bugün sahip olduğum müdürlük mertebelerine kadar yükselebildim. Sizlerde başarılı birer güreşçi olarak başta Milli olup Ülke genelinde ve Dünya genelinde başarılar elde ederek çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Unutmayın bu gün bir Milli güreşçi hem Bakanlığımız tarafından aylık alıyor hem de tüm spor okullarına sınavsız girebilmeye hak kazanıyor. Ben Adıyamanlı güreşçilerimiz arasından çok başarılı Milli sporcular çıkacağına inanıyorum ve hedefimiz olimpiyatlarda Adıyamanlı bir güreşçimizi minderde müsabakalarda görebilmek olacaktır. Ben hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Malzemeleriniz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Amaç olarak Spor Kulüplerine, Milli Takımlara ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkez’lerine (TOHM) sporcu kazandırılması, çabasında olduğunu belirten Bağcı, Antrenör ve Sporculara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

İl Müdürlüğümüzce Sporculara Çanta halinde Kaban,1 Seremoni Eşofmanı, Antrenman Eşofmanı, Eşofman Takımı, 2 Adet Güreş Mayosu, 1 Çift Kes, Havlu, 2 Çift Çorap, Ter Atleti 2 Çift Güreş Ayakkabısı, Spor Ayakkabısı, verildi.

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Güreş, Eğitim, Merkezi, Sporcularına, Malzeme, Yardımı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı
Güreş Eğitim Merkezi Sporcularına Malzeme Yardımı
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı