spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 22:33
 
Gençlik Çalışmaları Güçlenerek Sürüyor
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Merkezleri, çok yönlü gençlik çalışmalarına imza atmaya devam ediyor.
Kurslar Haberi
Gençlik Çalışmaları Güçlenerek Sürüyor

Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla tüm ilçelere yayılan gençlik çalışmaları güçlenerek sürüyor. Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Yunusemre Gençlik Merkezi tarafından, Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla Bilim ve Teknoloji Merkezine gezi düzenlendi. Gençlik liderleri eşliğinde geziye katılan minik öğrenciler Merkezdeki deney alanlarını büyük bir merakla inceledi. Çevreye duyarlı ve enerjiyi tasarruflu kullanan bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenen geziye katılan minikler, Merkezdeki yetkililer tarafından su ve ısı tasarrufu konusunda bilinçlendirildi.  

SINIF TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK ZİYARETLER SÜRÜYOR

Yine Yunusemre Gençlik Merkezinin gençlik liderleri Yıldırım ilçesindeki lise ve ortaokullarda yapılan okul temsilcisi toplantılarının ardından okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Okullarda bugüne kadar 60 sınıf temsilcisini ziyaret eden gençlik liderleri, tanıtım videolarının izletildiği ziyaretlerde gençlere ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Yeni Bir Nefes” sloganıyla başlattığı çalışmalardan biri olan Gençlik Merkezleri Akademisiyle ilgili bilgi verdi. Hayata geçirilecek faaliyetlerle ilgili gençlerin fikirlerini alan liderler, ziyaretler çerçevesinde okullarla birlikte planlanan faaliyetleri de hayata geçirmeye devam ediyor.

OSMANGAZİ’DE SATRANÇ TURNUVASI HEYECANI YAŞANDI

Gençliğe yönelik çalışmaları sürdüren Osmangazi Gençlik Merkezi tarafından ise yaklaşık 200 gencin katıldığı satranç turnuvası düzenledi. Satranç Kulübünün faaliyetleri kapsamında düzenlenen turnuvaya yaklaşık 200 çocuk ve genç katıldı. İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen turnuvaya katılan gençler dereceye girebilmek yoğun mücadele verdi. Çekişmeli geçen turnuvanın sonunda dereceye giren gençlere madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

 

Turnuvada Dereceye Girenler:

 

İlkokul Kategorisinde

1. Ahmet Şahin (Akıncıtürk İhsan Dikmen İlköğretim Okulu)

2. Turab Bayram (BTSO Sait Ete İlköğretim Okulu)

3. Raif Ege Molla (Tophane İlköğretim Okulu)

Ortaokul Kategorisinde

1. Sunay Gümüştaş (Şehit Üsteğmen Mesut Beyazıtlı Ortaokulu)

2. Sudenur Elisert (Hoca İlyas Ortaokulu)

3. Nevzat Kaan Comer (Hoca İlyas Ortaokulu)

Lise Kategorisinde

1. Necati Güvenç (Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi)

2. Emirhan Karadeniz (Ali Osman Sönmez Anadolu İmam Hatip lisesi)

3. Batuhan Tarhanacıoğlu (Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi)

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Gençlik, Çalışmaları, Güçlenerek, Sürüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gençlik Çalışmaları Güçlenerek Sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı