spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 00:33
 
Fatih Sultan Mehmet Edirne yarışı koşuldu
Trakya bu hafta sonu iki bisiklet yarışına ev sahipliği yapıyor. Bu yarışların ilki olan Fatih Sultan Mehmet Edirne yarışı tamamlandı.
BİSİKLET Haberi
Fatih Sultan Mehmet Edirne yarışı koşuldu

1.2 kategorisindeki, tek günlük Fatih Sultan Mehmet Edirne Yarışı, Edirne - Uzunköprü - Edirne arasında 124.4 km olarak koşuldu. Yarışa Türkiye dahil altı ülkeden 11 takım katıldı ve 67 sporcu başladı. Azerbaycan, Fas, Sırbistan milli takımlarının yanı sıra Kazakistan’dan Apple Team, Bulgaristan’dan Hemus 1896 Cycling Team de yarışta pedal çevirdi. Yarışın startını Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak damalı bayrağı sallayarak verdi. 
 
Tırmanış ve sprint kapısı olmayan yarışta, sporcular güneşli bir havada mücadele ettiler. Sporcular yarışın 65. km’sinde, Uzunköprü’ye geldikten sonra geri dönerek finişe doğru pedal bastılar. Bu anlarda oluşan kalabalık kaçış grubu yarışın da kaderini belirledi. Türk Milli Takımı’ndan altı sporcunun büyük çaba sarf ederek oluşturduğu, 16 kişilik kaçış grubu farkı uzun süre üç dakikadan fazla açtı. Bu kaçış grubu finişe kadar dağılmadı ve finişte peloton ile zaman farkı dört dakikayı geçti. Yarışı 56 sporcu tamamladı.

Finiş çizgisini teker farkıyla ilk geçen isim Türk Milli Takımı’ndan Onur Balkan oldu. Onun peşinden Azerbaycan Milli Takımı’ndan Samir Jabrayilov ikinci olurken, Türk Milli Takımı’ndan Ahmet Örken yarışı üçüncü olarak tamamladı. 

Onur Balkan’a madalyasını ve kupasını Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak verdi. Samir Jabrayilov ödülünü Gençlik Merkezi Müdürü Zekeriya Bayrak’tan alırken, Ahmet Örken’e ödülünü Gençlik Spor Şube Müdürü Hasan Kul verdi. Dördüncü sırayı alarak En İyi Genç Sporcu olan Fas Milli Takımı’ndan Youssef Bdadou’ya ödülünü, törene ev sahipliği yapan Küçük Şeyler Anaokulu Müdürü verdi.

En İyi Takım ödülünü kazanan Türk Milli Takımı’na ödülünü Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Gökmen Teyran takdim etti.

Fatih Sultan Mehmet Kırklareli Yarışı yarın, Edirne - Havsa - Babaeski - Lüleburgaz - Kaynarca - Kırklareli arasında koşulacak. 

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Fatih, Sultan, Mehmet, Edirne, yarışı, koşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı