spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:42
 
Dünya Motokros Şampiyonası’nın Tanıtımı İstanbul’da Yapılacak
Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) tanıtımı 3 Ağustos Cumartesi günü İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yapılacak.
MOTOSİKLET Haberi
Dünya Motokros Şampiyonası’nın Tanıtımı İstanbul’da Yapılacak

Afyonkarahisar’da 7-8 Eylül tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde organize edilecek  off road motor sporlarının en popüler organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), Türkiye'nin tanıtımına büyük katkıda bulunacak. “Spor, Turizmin Geleceğidir” kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği Dünya Şampiyonası’nın tanıtımı 03 Ağustos Cumartesi günü İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yapılacak. Monster Energy içeceklerinin dünyaca ünlü şovmeni Rafal Pasierbek’in motosikleti ile yapacağı gösteri saat 17:00 – 20:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Motor Sporlarının Kalbi Eylül’de Afyon’da Atacak

Dünyadaki OFF-ROAD Motor Sporları arasındaki en popüler etkinlik olan MXGP, Türkiye'nin ve Afyonkarahisar'ın Dünya çapında tanıtılmasına da katkıda bulunacak. Şampiyona için ülkemize gelecek 1.500 kişilik yarışçı, takım, teknik ekipler ve görevliler etkinlik süresince Afyon'da konaklayacak. Binlerce MXGP hayranı, 8 Eylül'de Türkiye'de tatilini geçiren yabancı turistlerin ve halkımızın da katılımı ile Afyon'da 35.000 kişinin buluşması bekleniyor.

Ünlü Markalar ve Takımlar Şampiyona İçin Gelecek

Dünya Motokros Şampiyonası’nda 100’den fazla pilot, dünyaca ünlü markalar ve takımları adına mücadele verecek. Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Letonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Endonezya, Çekya, Belçika, İsviçre ve Çin gibi ülkelerde düzenlenen şampiyona, dünyanın 180 ülkesinde yaklaşık 20 yayıncı tarafından 1.4 milyar kişilik izleyici potansiyeline ulaşıyor. Türkiye’nin 1 dakikalık tanıtımının tüm dünya televizyonlarında yer alacağı şampiyona, yaklaşık 90 yabancı basın mensubu tarafından dünya medyasına aktarılacak.

Aksiyon ve Eğlence Bir Arada

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkıları ile Afyon Motor Sporları Merkezi’nde şampiyona ile birlikte Spor ve Motosiklet Festivali’de gerçekleştirilecek. Organizasyon kapsamında; Fedon, Aleyna Tilki, Murat Boz Konserleri, Kamp Alanı, Mini Golf, Canlı Langırt, Mini ATV, Zipline, Tırmanma Duvarı, Çocuk Etkinlikleri, Çocuklar için Motosiklet Eğitimi, Geleneksel Sokak Oyunları, Klasik Araba – Motosiklet Sergisi, Motosiklet Gösterisi, Sujeti-Flyboard Gösterisi ile Spor Federasyonlarının etkinlikleri ve ücretsiz aktiviteler yer alacak.

Kaynak: Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Dünya, Motokros, Şampiyonası’nın, Tanıtımı, İstanbul’da, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı