spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 22:50
 
“Doping ve Sorunlar” Semineri Düzenlendi
Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Spor Hukuku Komisyonu’nun birlikte düzenlediği “Doping ve Sorunlar” Semineri pek çok federasyon, spor insanı ve hukukçunun katılımı ile Olimpiyatevi’nde düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
“Doping ve Sorunlar” Semineri Düzenlendi

TMOK Başkan Vekili, Spor Hukuku Komisyonu Başkanı ve TMDK Başkanı Av. Türker Aslan’ın açılış konuşması ile başlayan ve 2 aşamadan oluşan seminerde ilk olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı ve TDMK Genel Kordinatörü Prof.Dr. Rüştü Güner, Türkiye’de ve Dünya’da dopingle mücadelenin geçmişini, şu an gelinen konumu ve yarınlarda doping ile mücadelenin nasıl olacağını anlattı. Hemen ardından sahneye TDMK Genel Kordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtçuoğlu gelerek doping ile mücadelede hukuki sorunlar, doping soruşturmaları ve disiplin yargılama süreçlerini anlattı. Son olarak sahneye gelen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Kocasakal, CAS’ın dopingle ilgili içtihatlarının değerlendirmesi konusunu anlattı.

İkinci aşamada ise Av. Türker Aslan, Prof. Dr. Rüştü Güner, Av. Mehmet Yoğurtçuoğlu ve Prof. Dr. Hatice Kocasakal doping ve doping ile mücadele hakkında soru soran pek çok spor adamı, spor yöneticisi, federasyon temsilcisi ve sporcunun sorularını cevapladılar.

Kaynak: Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: “Doping, ve, Sorunlar”, Semineri, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı