milli dayanışma kampanya
Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 01:05
 
Diyarbakır'da Judo atağı!
Diyarbakır'da 21 bin öğrencinin judo branşı ile buluşacağı dev proje Judo Federasyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Üniversitesi işbirliği çerçevesinde hayata geçiyor.
JUDO Haberi
Diyarbakır'da Judo atağı!

Diyarbakır'da 21 bin öğrencinin judo branşı ile buluşacağı dev proje Judo Federasyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Üniversitesi işbirliği çerçevesinde hayata geçiyor. Judo Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Hasan Basri Güzeloğlu ve Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’ün katılımıyla, kentteki 21 bin öğrencinin judo ile buluşacağı işbirliği protokolü imzalandı.

7-13 yaş arasındaki ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin judoyla tanışacağı protokol için tören düzenlendi. Vali ve Belediye Başkanvekili Güzeloğlu, bu proje ile miniklerin sporla tanışmasının ve sağlıklı birer bireyler olacaklarını ifade etti. Dicle Üniversitesi Rektörü Gül, yaşama geçirilen bu işbirliğinin hem öğrencilere hem de ailelerine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Federasyon Başkanı Huysuz, Türk judosunu ileriye taşıyacak projelere destek olmak ve öncülük etmekten onur ve mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu protokoldeki paydaşlarımızla gelecek nesillerimize spor sevgisi, ahlakını ve topluma yararlı bireyler olma yolunda üzerimize düşen asli görevimizi yerine getirdiğimize inanıyorum” diye konuştu.

21 bin öğrencinin judoyla buluşmasına öncülük edecek protokol, işbirliğinde bulunan kurumlar tarafından imza altına alındı.

Düzenlenen protokol töreninde; İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, Diyarbakır GSİ Müdürü Mehmet Demir, Judo Federasyon Başkanı Danışmanı Bünyamin Er, Gözlemciler Kurulu Başkanı ve Mülkiye Baş Müfettişi Yener Yüksel, Federasyon Eğitim Kurulu Üyesi Osman Gökcül ve Diyarbakır Judo İl Temsilcisi Mustafa Beyaz hazır bulundular.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Judo Federasyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi
Yorumlar
Haber Yazılımı