spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
19 Ocak 2016 - Salı 10:38
 
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh
Karaman bisiklet branşında 2016 sezonuna 7 kulüp ile faaliyet gösterecek. Kulüp sporcularının antrenörlüğünü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bisiklet antrenörü Barış Ünlü yapacak.
BİSİKLET Haberi
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh

2016 sezonunda Karaman’da bisiklet branşında faaliyet gösterecek kulüpler: Karaman Gençlik ve Spor Kulübü, Karaman Performans Spor Kulübü, Karaman İdmanyurdu Spor Kulübü, Karaman Yıldız Gençlik Spor Kulübü, Karaman Sağlık Spor Kulübü, Karaman Ekstrem Spor Kulübü, Karaman ideal Spor Kulübü.

2016 sezonunda Karamanlı sporcuların birçok kategoride Türkiye Şampiyonluğunu kazanmak istediği gibi, Balkan Şampiyonluğunu da Karaman’a getirmek istediklerini belirten bisiklet antrenörü Ünlü;” 2015 sezonunda 42 sporcu ile yarışmalara katılan ilimiz 13 değişik sporcusu ile 38 kez kürsüye çıkmıştır. Temmuz ayı ile beraber gerekli sponsor desteği olmadığı için yarışmalara katılamayan sporcularımız, Temmuz ayı ile beraber sezonu 38 derece ile tamamlamışlardır. 2015 sezonunda 7 tane uluslararası derece kazanmayı başaran sporcularımız 2016 sezonunda 60 civarında ulusal derece hedeflemekte ve 10 civarında da uluslar arası derece hedeflemektedirler. Bu başarıyı sağlayabilmek için sporcularımız çalışmalarına aralıksız devam etmektedirler” diye konuştu.

Bisiklet branşında yakalanan bu başarının tesadüf olmadığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise;” Karaman bisiklet sporunda aktif sporcu sayısı ile Türkiye’de Konya ilinden sonra 2. il olma durumunda iken, aktif kulüp sayısı ile de Türkiye’de Antalya ilinden sonra 2. il olma başarısı gösteriyor. Bisiklet branşındaki sistematik yükseliş her sezon düzenli bir şekilde artmaya devam ediyor. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: Bisiklette, Yedi, Kulüp, Tek, Ruh,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh
Bisiklette Yedi Kulüp Tek Ruh
Yorumlar
Haber Yazılımı