Coronavirüs hakkında son dakika gelişmeleri
Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 17:20
 
Badminton Federasyonu tedbiri elden bırakmıyor
Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı Türkiye Badminton Federasyonu'nda da koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları başladı
BADMİNTON Haberi
Badminton Federasyonu tedbiri elden bırakmıyor

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı Türkiye Badminton Federasyonu'nda da koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları başladı. Badminton Federasyonunun Keçiören ilçesinde bulunan tesis binasında genel dezenfekte ve temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor.

Dünyayı etkisine alan yeni tip korona virüse karşı, Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan badminton antrenmanlarına ara verildi.

Aynı zaman da Badminton Federasyonu, uzun yıllardır büyük bir çaba devam ettirdiği ile sosyal sorumluluk projelerine de ara verdi. Anaokullarında ve köy okullarında gerçekleştirilen projeler korona virüs salgını sebebiyle okulların tatil olmasıyla askıya alındı.

Badminton Federasyonunun 2020 yılı yurt içi faaliyetlerinde ise; 27-31 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası ertelendi.

Yurt dışı faaliyetlerde ise;

17-22 Mart 2020 – İsviçre (2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakası)

24-29 Mart 2020 – Fransa (2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakası)

26-29 Mart 2020 – Polonya (2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakası)

02-05 Nisan 2020 - Finlandiya (2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakası)

03-05 Nisan 2020 – Hırvatistan (Uluslar arası Gençler Badminton Turnuvası)

08-11 Nisan 2020 – Hollanda (2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakası)

Badminton müsabakalarına Dünya ve Avrupa Federasyonlarının talimatı ile ev sahibi federasyonlar tarafından iptal edildi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, ‘Önce insan sağlığı diyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammet S.A.V "Şayet bir yerde vebâ (bulaşıcı hastalık) olduğunu işitirseniz oraya gitmeyin. Sizin bulunduğunuz bir yerde meydana gelmiş ise oradan da ayrılıp çıkmayın.’’ buyuruyor, bu nedenle tedbirimizi aldık, faaliyetlerimizi askıya aldık, Allaha tevekkül ediyoruz.’ dedi.

Kaynak: (spor haberleri) - Spor Haberleri Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: badminton federasyonu, olimpiyat merkezi, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı