spordetay, spor, spor haberleri, maç özetleri, ligtv, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor, bedava maç,
Haber Detayı
19 Ocak 2016 - Salı 10:36
 
3 Bant Bilardo İl Birincisi Ferhat Öztürkçü
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bilardo İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 3 Bant Bilardo İl Birinciliği turnuvaları yapılan ödül töreni ile sona erdi.
BİLARDO Haberi
3 Bant Bilardo İl Birincisi Ferhat Öztürkçü

            Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bilardo İl Temsilciliği tarafından yapılan 3 Bant Bilardo İl Birinciliği müsabakaları 08-15 Ocak 2016 tarihleri arasında Gözde Bilardo Spor Salonunda gerçekleştirildi. Toplam 8 gün süren 3 Bant Bilardo İl Birinciliği turnuvaları 52 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. 3 Bant Bilardo İl Birinciliği Turnuvalarında, Birinci tur üçerli 18’li grup şeklinde oluşurken, İkinci tur üçerli 6’lı grup şeklinde devam etti. Ardından iki grup ise Yarı Final Turunda karşılaştılar. Bu karşılaşmalar sonunda gruplarını birinci olarak bitiren ilk iki kişi Final Turunda karşı karşıya geldiler. Final turunda dereceye girebilmek için mücadele  eden sporcular il birinciliği için ter döktüler. 15 Ocak Cuma günü yapılan final müsabakalarının ardından 3 Bant Bilardo da İl Birinciliğini Ferhat Öztürkçü göğüslerken, İkinci Kenan Aslan, Üçüncü Bülent Bayram olurken Özhan Çiftçi ise dördüncü oldu.

            08-15 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılan 3 Bant Bilardo İl Birinciliği final karşılaşmasını Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ve birçok bilardo severler izledi. Turnuvada ilk üçe giren sporculara kupa ve madalyalarını, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ve bilardo il birinciliğini izlemeye gelen protokol üyeleri tarafından verildi.

            Yapılan ödül töreni ardından konuşma yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, “İlimizde gerçekleştirdiğimiz 3 Bant Bilardo İl Birinciliği’ne katılan bütün sporcularımıza teşekkür ediyor bu müsabakalar sonucunda dereceye giren arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Yapılan il birinciliği müsabakalarında dereceye giren arkadaşlarımızın federasyonumuz tarafından farklı illerde yapılacak olan Türkiye Bilardo Şampiyonası’nda ilimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. İlimizde bilardo sporu yapan arkadaşlarımızın sayılarının her geçen gün artması bizleri gerçekten mutlu ediyor. Türkiye Şampiyonası’na katılan arkadaşlarımızı şimdiden kutluyor kendilerine katılacakları müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.
            Bilardo İl Temsilcisi Abdurrahman Akbulut ise, “Ülkemizde son zamanların çıtası hızla yükselen bilardo sporuna ilimizde de her geçen gün ilgi artmaktadır. Türkiye Bilardo Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen 3 Bant Bilardo İl Birinciliği müsabakalarına katılarak dereceye giren bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Türkiye Bilardo Şampiyonasında Van’ı temsil edecek arkadaşlarımı şimdiden kutluyor, ilimiz adına en güzel başarılarla dönmelerini diliyoruz” dedi. 

 

Kaynak: Editör: Ahmet Özel
Etiketler: 3, Bant, Bilardo, İl, Birincisi, Ferhat, Öztürkçü,
Yorumlar
Haber Yazılımı