Gençler üretiyor Türkiye kazanıyor

Türkiye'de koronavirüs salgını sebebiyle büyük fedakarlık gösteren sıhhat çalışanları için gençler savunmalı maske üretiyor.

Gençler üretiyor Türkiye kazanıyor
Editör: spordetay
25 Nisan 2020 - 14:07 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 23:20

Türkiye'de koronavirüs salgını sebebiyle büyük fedakarlık gösteren sıhhat çalışanları için gençler savunmalı maske üretiyor. 81 şehir gençlik merkezinde olduğu gibi Karaman gençlik merkezinde de gençler savunmalı maske üreterek başta sıhhat çalışanları olmak üzere müessese, kuruluş ve yurttaşlara siperli maske dağıtıyor.

Gençlik ve Spor İl  Müdürlüğü'nden konuyla alakalı yapılan izahta;

Dünyayı tesiri altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele verenlerin başında gelen sağlık çalışanları için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezinde gençlik öncüleri ve gönüllüler tarafından savunucu maske imalatı devam ediyor.

Karaman Gençlik Merkezi’nde üretilen savunucu maskeler gençlik öncüleri ve gönüllü gençler tarafında bir hayli kurum, kuruluş, işletme ve kamuya açık alanda yurttaşlara fiyatsız olarak dağıtılmaya devam ediyor.

Savunucu maske imalatına devam edeceklerini belirten Karaman Gençlik ve Spor Şehir Müdürü Ali Osman Bebek, “Şehir Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezimizde arkadaşlarımız savunmalı maske imalatına başladı. Her gün belirli bir sayıda maske üreten çalışanlarımız, üretilen bu maskeleri şehrimizdeki müessese, kuruluş, işletme ve yurttaşlara fiyatsız olarak dağıtıyorlar. İnanıyoruz ki bu salgını gençlerimizle ve milletimizle dayanışma ruhuyla, en kuvvetli şekilde üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum