Cimnastik'te açılması planlanan kurslar - 2020

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından bazı branşlarda açılması planlanan kursların isim ve kademeleri açıklandı.

Cimnastik'te açılması planlanan kurslar - 2020
Editör: spordetay
27 Ağustos 2020 - 18:28
Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından bazı branşlarda açılması planlanan kursların isim ve kademeleri açıklandı.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada;

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 14.12.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan yeni Antrenör Eğitim Yönetmeliği gereğince Temel Eğitim Dersleri Uzaktan Eğitim ve Sınav Programı ilan edilerek kayıtlar bugün başlatılmıştır.

Belirtilen Yönetmelik doğrultusunda hazırlanan Türkiye Cimnastik Federasyonu Eğitmenlik Eğitim Talimatı 20.08 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Temel Eğitim Dersleri Sınavını takiben Federasyonumuzca tüm branşlarımızda ve tüm kademelerde Uygulama Eğitimi Kursları açılacaktır.

Yönetmelikteki muafiyetler dışında Federasyonumuzca açılacak her kademedeki uygulama dersleri ile ilgili kurslara katılabilmek için Bakanlığın belirtilen sınavına katılmak ve başarılı olmak zorunludur. Federasyonumuz kurslarına bu başarı belgesi ile kayıt mümkün olabilecektir.

Elinde 1. Kademe belgesi olan ve özel salonu açmak veya çalışmak için 2. Kademe belgeye ihtiyaç duyanların bu sınavı kaçırmaması özellikle tavsiye olunur.

BRANŞLARIMIZA GÖRE AÇILMASI PLANLANAN KURSLAR:

Artistik, Ritmik, Trampolin, Aerobik Cimnastik Antrenörlüğü
1 – 2 – 3 - 4. Kademe

Parkur Antrenörlüğü
1. Kademe

Pilates, Step-Aerobik, EMS Sistem Egzersizleri, Cimnastik Balesi, Genel Cimnastik Hareket Eğitimi Eğitmenliği
1 - 2. Kademe

CrossFit Antrenörlüğü
1. Kademe

Zumba, Bosu Ball Workout, Gymstick, Sıçratmalı Ayakkabı, Tae Bo ve TRX branşlarında Sertifika Seminerlerine katılabilmek ve işyeri açılımlarında kullanabilmek için Step-Aerobik Belgesine sahip olmak zorunludur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum