Basketbol'da fikstür heyecanı

ING Basketbol Süper Ligi fikstür çekimi, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ile kulüp temsilcileri katılımı ile gerçekleştirildi.

Basketbol'da fikstür heyecanı
Editör: spordetay
24 Ağustos 2020 - 22:27
ING Basketbol Süper Ligi fikstür çekimi, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ile kulüp temsilcileri katılımı ile gerçekleştirildi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Tivibu Spor’un yanı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, TBF yöneticileri ile yetkilileri ve liglerde yer alacak kulüplerin temsilcileri katıldı.Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ile kulüp temsilcileri katıldı.

TBF CEO’su Ömer Onan ise konuşmasında, “Uzun zamandır ayrı kaldık ve basketbolu çok özledik. Geçtiğimiz sezon pandemi nedeniyle dünyanın birçok ülkesi gibi biz de ligimizi tamamlayamadık ve bu durum tabii ki ekonomik bir sıkıntı yarattı ancak biz TBF olarak çok geniş kapsamlı bir geri dönüş protokolü hazırladık. Bu protokolde hem tavsiyeler hem de zorunluluklar bulunuyor. Tabii ki bunların da bir ekonomik karşılığı var. Bu anlamda ilk görüşmelerimizde COVID-19 test ücreti 110 TL’ydi ancak şu anda bu ücret 250 TL’ye yükseldi. İnanıyorum ki, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımız bu konuyu yeniden görüşecektir. Kulüplerimizin üzerinden bu süreçte ekonomik anlamda ne kadar yük alırsak basketbolumuz için o kadar iyi olacaktır. Kulüplerimizin bir diğer önemli ekonomik kaynağı da seyirci. Bu konuyla ilgili de bakanlıklarımızla görüşüyoruz. Bu bizim tek başımıza alabileceğimiz bir karar değil ancak en azından yüzde 50 kapasite ile liglere başlamak istiyoruz. Biz basketbol ailesi olarak büyük bir aileyiz ve kulüplerimize yardım etmek için her bir paydaşımız elini taşın altına koyuyor. Yönetime geldiğimiz günden bu yana bizim için en önemli noktalardan biri de mali kriterler oldu. Hayata geçirdiğimiz bu kriterler ligimizin değerini korumak için çok önemli. Bu kriterlerdeki en büyük amacımız sezona büyük vaatlerle giren ancak daha sonradan kulüplerini kapatan ve oyuncularını, antrenörlerini, tüm kulüp çalışanları mağdur eden kulüpleri engellemek.” şeklinde konuştu.

Kura çekimi için podyuma çıkan herkes kura toplarına dokunmadan önce ellerini dezenfekte ederken, kuranın ardından gelenekselleşen aile fotoğrafı çekimi bu sefer yapılmadı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde ilk haftanın maç programı şöyle:

Galatasaray Doğa Sigorta-Anadolu Efes
Fenerbahçe Beko-OGM Ormanspor
Frutti Extra Bursaspor-Beşiktaş
HDI Sigorta Afyon Belediyespor-Gaziantep Basketbol
Büyükçekmece Basketbol-Petkimspor
Bahçeşehir Koleji-TOFAŞ
Türk Telekom-Darüşşafaka Tekfen
Pınar Karşıyaka (Bay)

* Sezon 15 takımla oynanacağı için Pınar Karşıyaka, ilk haftayı maç yapmadan geçirecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum