Reklam

Bakan Kasapoglu, karantina yurtları hakkında bilgi verdi

Yeni tip korona virüs salgını tedbirleri dahilinde ülke dışından Türkiye'ye kazançlan gurbetçi yurttaşlarla alakalı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet  Kasapoğlu'ndan izah geldi.

Bakan Kasapoglu, karantina yurtları hakkında bilgi verdi
Editör: spordetay
04 Mayıs 2020 - 01:20 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 00:54

Yeni tip korona virüs salgını tedbirleri dahilinde ülke dışından Türkiye'ye kazançlan gurbetçi yurttaşlarla alakalı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet  Kasapoğlu'ndan izah geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki yurtlarda 14 günlük karantina sürecini geçiren yurttaşların aktüel vaziyeti konusunda Bakan Kasapoğlu izahlarda bulundu. 

Bakan Kasapoğlu, bugüne kadar ülke dışından gelenlerin karantinaya alındığı yurtların, salgın ile mücadelede kritik bir rol üstlendiğini vurgulayarak, “Sayın Reisicumhurumuzun direktifleri, Sıhhat Bakanımızın ve Bilim Heyeti’nun çalışmalarıyla, devlet ve ulus olarak kovid19’a karşı ortak bir mücadele sürdürüyoruz. Kuvvetli bir devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde dünyanın dört bir yanından gelen yurttaşlarımız İçişleri Bakanlığımızın da katkılarıyla Bakanlığımızın yurtlarında konuk ediliyor. Şu ana kadar 76 şehirdeki bakanlık yurtlarımızda, hali hazırda yurtdışından gelen 28 bin 700 yurttaşımıza hane sahipliği yapılıyor” dedi.

Bakan Kasapoğlu, 37 bin 468 yurttaşın ise karantina sürecini bitirerek hanelerine uğurlandığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Yurtlarımızdan ayrılan yurttaşlarımızın pozitif düşünceleri ve memnuniyet iletileri, bizlere büyük bir sevinç ve mutluluk yaşatıyor. Yurttaşlarımızı sıhhatli ve huzurlu şekilde yurtlarımızdan uğurladığımız her anda titiz çalışmamızın karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allahın izniyle bu süreci atlattığımızda, yurtlarını yine gerçek sahiplerine başka bir deyişle talebelerimize en hijyen şartlarda, en güzel şekliyle tekrar emanet edeceğiz.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum