Ankara Tenis Kulübü'nde covid-19 şoku!

Türkiye Tenis Federasyonu, Ankara Tenis Kulübü'nde görev yapan 3 personelin testlerinin pozitif çıkmasının ardından açıklama yaptı.

Ankara Tenis Kulübü'nde covid-19 şoku!
Editör: spordetay
18 Temmuz 2020 - 22:38

Türkiye Tenis Federasyonu, Ankara Tenis Kulübü'nde görev yapan 3 personelin testlerinin pozitif çıkmasının ardından açıklama yaptı.

Tenis Federasyonu konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

Türkiye Tenis Federasyonu olarak salgının başladığı ilk günden itibaren devletimizin belirlediği önlemler çerçevesinde hızla tedbirlerimizi alarak tüm turnuvalarımızı anında iptal ettik. Bu süreçte kulüplerimizin tekrar açılmaları halinde uygulamaları için her bir kulübümüze Federasyonumuz tarafından hazırlanan Covid-19 önemlerini ilettik ve kulüplerimizle bu süreci oldukça koordineli bir şekilde yürüttük.

Tüm önlemler alınmasına rağmen maalesef her birimize çok yakın olan bu virüs Ankara Tenis Kulübü'nde ortaya çıktı. Ankara Tenis Kulübü'nde görev yapan 2 kondisyonerimiz ve 1 antrenörümüzün Covid-19 testinin pozitif çıktığını üzülerek öğrendik. Gerekli bilgilendirme ATK tarafından bilgimiz dahilinde tüm kulüp üyelerine yapıldı ve üyeler test yaptırmaları için yönlendirildi.

ATK'dan Federasyonumuza gelen bilgilendirme doğrultusunda biz de ivedilikle önlemlerimizi alarak ATK'da antrenman yapan TOHM sporcularımızın antrenmanlarını Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı 19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki kortlara aldık. Bakanlığımıza konuyla ilgili gerekli tüm bilgilendirmeyi yaptık. Şu an için TOHM sporcularımızda koronavirüs belirtisi yok fakat tedbir amaçlı testleri yapılacak.

Türkiye Tenis Federasyonu olarak doğrudan sağlıkla ilgili bu konuyu çok önemsiyor ve yakınen takip ediyoruz. Sağlık ekiplerince ATK’da temaslı 36 kişi koronavirüs testinden geçirilmiş ve sonuçlar negatif çıkmıştır. Tedbir amaçlı ATK’daki antrenmanlar geçici olarak iptal edilmiştir. Bütün sporcu, antrenör, velilerimiz ve toplumumuzun sağlığı bizim önceliğimizdir.

Türk tenisinin başarısı için yine hep birlikte elbirliğiyle çalışacağız."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum