Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 23:43
 
Yıldızlar Tekvando Şampiyonası sona erdi
Türkiye Taekwondo Federasyonu, Osmaniye Taekwondo İl temsilciliğinin 2019 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası Osmaniye ilimizde yapıldı.
TEKVANDO Haberi
Yıldızlar Tekvando Şampiyonası sona erdi

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Tosyalı Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyona 14 ilden 32 Spor Kulübünde yaklaşık 200 sporcu müsabakalarda ter döktü.

Yıldızlar Tekvando şampiyonası açılış Töreninde, Osmaniye Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, federasyon yöneticileri, kulüp idareci ve antrenörler ve sporcular yer aldı.

Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin törendeki konuşmasında Tekvando dünyasında iyi bir konumda olduklarını belirterek, "Hedefimiz dünyanın her tarafında Türk milletini temsil etmek ve bayrağı dalgalandırmaktır. Öncelikli hedefimiz budur. Türkiye Taekwondo Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ile bugün dünyada en başarılı federasyonlardan biridir" dedi.

Yıldızlar Tekvando şampiyonası Organizasyonun Osmaniye de yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Şahin Birlik beraberlik vurgusu yaparak ‘Hepimiz Birimiz Hepimiz Türkiye İçin ’diyerek salondaki tüm sporcularla Mehmetçiğe selam gönderdi.

Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu’na ve Spor Şube Müdürü Arif Özsarı’ya teşekkür plaketi taktim etti.

Müsabakalar sonucunda; Mersin ALDEMİR Spor Kulübü 1.ci Osmaniye 7 Ocak Spor Kulübü 2.ci Adana il Karması 3.cü ve Kayseri Emniyet Spor Kulübü 4.cü olarak derce elde etti.

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Yıldızlar, Tekvando, Şampiyonası, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı

Spor

Spor Haberleri

İddaa

maç özetleri

transferler
puan durumu