Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 14:58
 
Türkiye Gazeteciler ve Muhabirler Birliği Derneği İstanbul’da kuruldu
Merkezi Mecidiyeköy’de bulunan Dernek, muhabir, foto muhabir ve kameramanlar başta olmak üzere sahada çalışan tüm basın mensuplarının mesleki çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla kuruldu. Dernek, ilk olarak kamuoyunda ”Fareler” olarak bilinen ve kendilerini gazeteci ve basın mensubu gibi göstererek Basın Toplantısı ve Lansmanlara sızan kişilerle mücadele etmeyi amaçlıyor.
GÜNDEM Haberi
Türkiye Gazeteciler ve Muhabirler Birliği Derneği İstanbul’da kuruldu

TGMBD, Geçici Başkan Yardımcısı Murat İlter ”Her geçen gün Gazeteciliğin saygınlığını, onur ve gururunu ayaklar altına alan bu kişiler ile olan mücadelemizde tüm Gazeteci dostlarımızı yanımızda olmaya davet ediyoruz. Tüm PR şirketlerini tek, tek arayarak bu kişilerin bir daha toplantılara alınmamaları hususunda görüş birliğine varıyoruz. Ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ve Dolandırıcılık Masası ile koordineli çalışarak, bu kişiler hakkında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 158.maddesi 1-c, 1-d, 1-g ve 1-i fıkraları gereğince Hukuki işlem yapılmasını sağlayacağız. Nitelikli Dolandırıcılık suçu sayılan bu fıkralar kapsamında suçun işlenmesi hallerinde fail hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis ve 5 bin iş gününe kadar adli para cezasına hükmolunabilecek’ dedi.
Türkiye Gazeteciler ve Muhabirler Birliği Derneği Geçici Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu. Hakan Ertürk Başkan, Murat İlter Başkan Yardımcısı, Muzaffer Batumlu As Başkan

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı