Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 22:23
 
TFF Başkanı Yıldırım Demirören istifa etti!
Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan istifa etti. Demirören, “7 yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
GÜNDEM Haberi
TFF Başkanı Yıldırım Demirören istifa etti!

İstifasını yazılı açıklama ile duyuran Demirören, “26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından İddaa, Misli.com’un, Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum” dedi.

Demirören, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu Milli görevi, Türkiye ve dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesiyle bu kararı almış bulunmaktayım. Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm spor bakanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerine, kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, milli takım teknik direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, spor camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum. Kamuoyuna en derin sevgi ve saygılarımla arz ediyorum.”

İDDAA İHALESİNİ KAZANMASI ELEŞTİRİLERE NEDEN OLMUŞTU

İddaa ihalesini kazanan Demirören’in aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu’nu yönetmesi etik gerekçelerle eleştiri konusu olmuştu.

Spor Toto İddaa ihalesinde Şans Girişim Ortaklığı (Demirören-Scientific Games) yüzde 0.2 komisyonla en iyi teklifi vermişti.

Şans Girişim, Demirören Grubu ile ABD Las Vegas merkezli talih oyunları şirketi Scientific Games ortaklığında faaliyet gösteriyor.

Demirören, Şubat 2012’den beri TFF Başkanı olarak görev yapıyordu.

TFF BAŞKANLIĞI’NI VEKALETEN GÜRELİ YÖNETECEK

TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, haziran ayında yapılacak genel kurula kadar federasyonda vekaleten başkanlık görevini yürütecek.

​TFF’den yapılan açıklamada, başkan Demirören’in görevinden istifa ettiği hatırlatılarak, “Yönetim kurulunun aldığı kararla, haziran ayında yapılacak olan TFF Genel Kurulu’na kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na Başkan Vekili Sayın Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir” denildi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı