Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 00:44
 
Tekvandoda hedef büyük!
Tekvando Federasyonu, iftarda buluştu. Yemeğin ardından konuşma yapan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda hedeflerinin zirveye yükselmek olduğunu söyledi.
TEKVANDO Haberi
Tekvandoda hedef büyük!

Avrupa Şampiyonası’nda 3 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya alarak kadınlarda takım halinde Avrupa Şampiyonu, erkeklerde ise Avrupa 2.’si olan Tekvando Milli Takımı, hedefini 2020 Tokyo Olimpiyatları olarak belirledi. Tekvando Federasyonu’nun düzenlediği iftarda konuşan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Avrupa Şampiyonası’nda sporcuların çok iyi bir derece elde ettiklerini belirterek, “Hedefimiz çıtayı her geçen gün daha da yukarıya çıkarmak. Şimdi sırada 2020 Tokyo Olimpiyatları var. Avrupa Şampiyonası’nda aldığımız madalyaların devamını Olimpiyatlar’da getirmek istiyoruz” dedi.

Tekvando Federasyonun Misyonunu

Federasyonun misyonundan bahseden Şahin, “Birinci vazifemiz, ülkemizi temsil etmek, yurt içinde, dışında madalya almak, bayrağımızı göndere çektirmek. Bununla beraber, en önemli vazifelerimizden birisi de iyi vatandaş yetiştirmek. İyi vatandaş nasıl yetiştirilir? Etkileşim ve örnek olmakla. Seminerlerde antrenörlerimize gençlerle konuşun diyoruz. Siz güçlü olabilirsiniz, bileğiniz, ayağınız güçlü olabilir ama ruhunuz güçlü olmazsa bir gün bitersiniz. Biz bedenimizi ve ruhumuzu güçlendirerek bu şampiyonalarda şampiyon oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tekvando Federasyonu Başkanı Şahin konuşmasının son bölümünde ise sporculara seslendi. “Bizim sporcularımız başarılarının sırrını kendileri çok iyi biliyor. Geçenlerde bir sporcumuz televizyon programında, ’İngiltere takımıyla Türk Milli Takımı arasında nasıl bir fark var?’ diye sorulan bir soruya ’Maneviyat’ diyerek cevap verdi ve bu da bu başarının özetidir.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı