Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 10:43
 
Tarsus’ta Oryantiring Heyecanı
Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyi tarafından 27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında Oryantiring yarışması düzenlendi.
ORYANTİRİNG Haberi
Tarsus’ta Oryantiring Heyecanı

27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 480 sporcunun katılımı ile Oryantiring yarışması düzenlendi. Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada sporcular birincilik mücadelesi verdi. Adana Sadıka Sabancı Ortaokulu öğrencilerinin de mücadele ettiği yarışma renkli görüntülere sahne olurken öğrencilerin performansı sporseverlerden büyük beğeni topladı.
Etkinliğe katılımın yüksek olduğunu belirten Tarsus Kent Konseyi Üyesi Ayşe Kuru ve organizasyonun etkinlik direktörü İbrahim Akman, “Çevre il ve ilçelerden gelen misafir sporcuların bu güzel günde yanımızda olmaları ve etkinliğimize destek vermeleri bizleri oldukça memnun etti. Bu güzel organizasyonda bizlerden desteklerini esirgemeyen Tarsus Belediyesine ve Kent konseyi üyesi arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuşturlar. 
Oryantiring sporuna gönül veren ve Adana’yı oryantiring yarışmalarında en iyi şekilde temsil eden Sadıka Sabancı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Antepüzümü ise, “Böylesine anlamlı bir etkinlikte yer aldığımız için ve Adana’yı en iyi şekilde temsil etmeye devam ettiğimiz için çok mutluyuz. Günün anlam ve önemine yakışır güzel bir etkinlik oldu. Bizleri bu yarışmada en iyi şekilde ağırlayan Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyine teşekkür ediyoruz.”
Yarışmaların ardından düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara madalyaları verildi.  
Sadıka Sabancı Ortaokulunda dereceye giren sporcular ise;
K12
1.Fatma Nur Köten
2.Yağmur Şendur
3.Gülseren Erek
E12
2.Hasan Öztürk
3.Ege Kondakçı
K14
2.Başak Dinçer
3.Burçak Dinçer
E14
1.Gökay Arslan
2.Özgür Cumali Köten
3.Yusuf Gelmez

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı