Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 00:14
 
Sadıka Sabancı Ortaokulu madalyaya doymuyor!
Adana’da okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen küçükler ve yıldızlar oryantiring il birinciliği yarışmaları sona erdi.
ORYANTİRİNG Haberi
Sadıka Sabancı Ortaokulu madalyaya doymuyor!

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyet takviminde yer alan okullararası küçükler ve yıldızlar oryantiring il birinciliği müsabakaları 11 okul takımından toplam 120 sporcunun madalya mücadelesine sahne oldu.
Çukurova Üniversitesi kampüs alanında gerçekleştirilen müsabakalarda küçükler ve yıldızlar kategorilerinde mücadele eden Sadıka Sabancı Ortaokulu oryantiring takımı elde ettiği derecelerle büyük bir başarıya daha imza attı. Takım sıramasın da küçük erkeklerde Adana dördüncüsü olan Sadıka Sabancı Ortaokulu, küçük kızlarda ve yıldız kızlarda Adana birinci oldu. 
Ferdi sıralamada ise; yıldız kızlarda Burçak Dinçer Adana şampiyonu, Başak Dinçer Adana 4.’sü,  Nezihe Cemre Nur Gökçe Adana 5.’si, yıldız erkeklerde Yusuf Gelmez Adana şampiyonu, küçük kızlarda Fatmanur Köten Adana Şampiyonu, Eylül Ata Adana dördüncüsü ve küçük erkeklerde Hasan Öztürk Adana üçüncüsü olan isimler oldu.
Müsabakalar sonunda takım ve ferdi sıralamada dereceye giren sporculara düzenlenen törenle madalyaları verildi.
Sadıka Sabancı Ortaokulu’nun oryantiring branşı marka olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini belirten Okul Müdürü Mustafa Yılmaz, “Okul olarak alınan sonuçlardan dolayı gurur duyuyoruz. Oryantiring branşını okulumuzda bir kültür haline getirerek Adana’da daha geniş kitlelere yaymak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beden Eğitimi Öğretmenimiz Metin Antepüzümü eşliğinde çalışmalarına devam öğrencilerimizi elde ettikleri derecelerden dolayı tebrik ediyor, düzenlenecek grup müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (SPORDETAY) - spordetay.com Editör: Ayşe ÖZEL
Yorumlar
Haber Yazılımı