Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 01:22
 
Ramil Guliyev, sporda başarının sırrını verdi
Dünya ve Avrupa şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’nde öğrencilerle bir araya geldi. Ramil Guliyev, ‘Sporda inanmak, başarmak ve iz bırakmak’ konulu söyleşisinde, dinleyicilerle dünya şampiyonluğu yolunda yaşadığı zorlukları Işıklı öğrencilere aktararak, genç sporculara tavsiyeler verdi.
ATLETİZM Haberi
Ramil Guliyev, sporda başarının sırrını verdi

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü öğrencileri, dünya ve Avrupa şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev’i ağırladı. Dünya şampiyonu olduğundaki duygularını öğrencilerle paylaşan Guliyev; “Zirveye çıkmak için önce bir hedef koymak gerekir. Sonrasında bu hedef doğrultusunda çalışmaya başlıyorsun. Hedefi yakaladıktan sonra kendini rahat ve daha güçlü hissediyorsun, hayattaki koyduğun hedefleri gerçekleştirebileceğini anlıyorsun ve sonrası için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Hayatta bir şeyi başarmak istiyorsan çok çalışman gerekir. Her sporcu için büyük bir yarışı kazanmak, yaptığınız işin zirvesinde olduğunuzu gösterir. Sporcuya doğru yolda olduğunu, doğru şeyi yaptığını hatırlatır. 70 bin kişilik bir statta herkesin ayağı kalkıp İstiklal Marşı’nı seslendirmesi bambaşka bir duygu. Atletizmde Türkiye’yi temsil ettiğim çok mutluyum” diye konuştu.

Olimpiyatlara hazırlık aşamalarını da FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’ndeki öğrencilerle paylaşan Ramil Guliyev “Şu an olimpiyatlara hazırlanırken haftada 12 idman yapıyoruz. En fazla 1-2 gün dinlenme hakkımız var. Dinlenme günleri de rehabilitasyon ve tedavilerle geçiyor. Güne sabah 8 de başlıyorum, idmanlarım gece 11’de bitiyor. Yarışmalara sıkı bir programla çalışıyoruz. Zor bir hayat olmasına rağmen, yarışmalarda ülkemi temsil etmek tarifsiz bir duygu” diye konuştu.

Sporda başarılı olmanın, eğitim ve çok çalışmakla mümkün olduğunu belirten Ramil Guliyev; “Ben sporcu olmayı seçtim ancak seçmeden önce bu yolun ne kadar zorlu olduğunu bilmiyordum. Ben 7 yaşındayken, babam da antrenör olduğu için onunla konuştuk, eğitimin önemini anlattı ve küçük bir çocukken bunu idrak ettim. Eğitim ve spor yaşamımı birlikte şekillendirdim” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Ayşe ÖZEL
Etiketler: Ramil, Guliyev,, sporda, başarının, sırrını, verdi, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı